Cyberpunk 2077, CD Projekt, CD Projekt začíná lákat na první DLC pro Cyberpunk 2077

CD Projekt začíná lákat na první DLC pro Cyberpunk 2077

Bude bezplatné a dorazí začátkem příštího roku. Mezi tím se připravuje další žaloba

Zdroj: CD Projekt RED
29. 12. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Ačkoliv se vývojáři z CD Projektu RED nechtěli před vydáním Cyberpunku 2077 příliš bavit o obsahu, který do hry chystají teprve výhledově, došlo na několikeré potvrzení multiplayerové části a v náznacích také budoucích DLC. Před rokem o nich mluvil například ředitel krakovské pobočky John Mamais, který v rozhovoru pro Gamespot naznačil, že by mohl být model plánovaných rozšíření shodný se Zaklínačem 3, do žádných hlubších detailů se ale loni v říjnu pouštět nechtěl. S vydáním hry se pak fanoušci dočkali tajného vzkazu, umístněného přímo do oficiálního traileru, v němž vývojáři trochu konkrétněji naznačili, že jako první přijdou ke slovu menší bezplatná DLC, která by se před většími příběhovými celky mohla začít objevovat už začátkem příštího roku. A jak řekli, tak očividně splnili, vzhledem k nově spuštěné části oficiálního webu hry, která na DLC přímo láká.

Zdroj: CD Projekt RED

„Bezplatná DLC dorazí do Night City začátkem roku 2021. Čekejte na další informace,“ vzkazují vývojáři ze stránek Cyberpunku 2077, na kterých se vedle obligátního žlutého vzkazu nachází také sestřih zmiňovaného launch traileru. Žádné bližší informace zatím CD Projekt RED neposkytl, dá se však očekávat, že první přídavky budou opravdu jen drobnosti, stejně jako v případě zmiňovaného Zaklínače 3. Jen pro porovnání, předchozí hra CD Projektu RED obdržela jako první set brnění a také možnost měnit účes, resp. styl vousů hlavního hrdiny, což je mimochodem něco, co hráčům v Cyberpunku 2077 citelně chybí. Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby se vývojáři nechali sami sebou výrazně inspirovat, Cyberpunk 2077 nicméně nabízí mnoho prostoru k realizaci podobných nápadů, které by měly překlenout dobu do vydání očekávaných příběhových expanzí.

Do právní bitvy se kvůli zkreslování údajů a následné finanční škodě se pouští i další investoři, tentokrát v zastoupení společnosti Schall Law Firm.

Dění kolem Cyberpunku se však s konkrétními informacemi o obsahových rozšíření nezvratně rozděluje na dva velmi silné proudy – tedy hru samotnou a nepříjemnou kauzu kolem jejího technického stavu i protichůdných vyjádření vývojářů. Na to konto už tým advokáta Mikołaje Orzechowského připravuje v Polsku hromadnou žalobu, zatímco ve Spojených státech už investor Andrew Trampe žalobu podal. V USA však není jediný, když se do právní bitvy kvůli zkreslování údajů a následné finanční škodě se pouští i další investoři, tentokrát v zastoupení společnosti Schall Law Firm. Stejně jako Orzechowski, také Schall Law připravují hromadnou žalobu a vyzývají investory, kteří tratili na pádu ceny akcií CD Projektu více než 100 000 dolarů, aby se k žalobě přidali. Součástí i třetí žaloby jsou v podstatě identické argumenty, kritizující zavádějící vyjádření vývojářů a paradoxně i přiznání, že problematickému chodu Cyberpunku 2077 nevěnovali dostatek pozornosti.

Cyberpunk 2077, CD Projekt, CD Projekt začíná lákat na první DLC pro Cyberpunk 2077

Aktuální patch řeší problémy s ukládáním

Cyberpunk 2077 se už v průběhu Vánoc posunula na všech platformách do verze 1.06. Zatím poslední patch opravil chybu spojenou s velikostí uložené pozice, kterou po překročení 8 MB nebylo možné použít. Vývojáři zprvu radili, nemít v inventáři zbytečně mnoho předmětů, nyní je ale bug odstraněn a neměl by hráče dále obtěžovat. Na konzolích rovněž došlo k dalším drobným opravám a vylepšení stability, na velký update, který technické podání hry výrazněji vylepší, však dorazí až v průběhu ledna.

CD Projekt se pak k žalobám krátce vyjádřila ve zprávě investorům, kterou společnost zveřejnila už 25. prosince a její zástupci v ní uvádí v ní, že si jsou postupu některých investorů vědomi. „Podnikneme razantní kroky k vlastní obraně proti podobným nárokům,“ říká CD Projekt a naráží také na to, že dosavadní stížnosti nespecifikují výši způsobených škod.

Nahlásit chybu v článku

27

Napsat komentář

Další články
Nahoru