CD Projekt odložil next-gen update Zaklínače i Cyberpunku

CD Projekt odložil next-gen update Zaklínače i Cyberpunku

Náznaky uvedení updatu alespoň pro Zaklínače byly liché. Čekat se bude do příštího roku

Zdroj: CD Projekt RED
20. 10. 2021

Vývojáři z CD Projektu RED rázně utnuli několik hodin staré spekulace, že bychom se již relativně brzy mohli dočkat next-gen updatu Zaklínače 3, když v krátkém prohlášení na Twitteru oznámili jeho odklad. Nevztahuje se přitom pouze na dosud poslední Geraltovo dobrodružství, ale také na hru Cyberpunk 2077, která měla na nových konzolích rovněž pomocí vylepšení uvést detailnější grafiku i plynulejší hratelnost. Bez ohledu na přání vývojářů, stihnout s alespoň jedním updatem letošní rok, byly tyto verze odloženy až na rok příští. A překvapivě je vylepšená verze Zaklínače 3 vzdálenější, nežli problematický Cyberpunk 2077.

„Máme pro vás důležitou informaci vztahující se k next-gen updatům Cyberpunku 2077 a Zaklínače 3: Divoký hon na konzole a PC. Po domluvě s týmy, které dohlíží na oba tituly, jsme se rozhodli k odkladu na rok 2022,“ zní v překladu většina ze vzkazu vývojářů. To podstatné přichází ve druhé větě, a sice, že Cyberpunk 2077 v next-gen verzi bude dostupný během prvního čtvrtletí příštího roku a Zaklínač 3 až ve čtvrtletí následujícím. Žádné bližší detaily však vývojáři neposkytli a v závěru se pouze omluvili s odvoláním na přání, že chtějí svou práci odvést co nejlépe to jde.

Vzkaz na sebe strhl značnou pozornost a během krátké chvíle zaznamenal množství reakcí. Hráči rozhodně nejsou spokojeni s vývojem situace na poli obou těchto her, byť se přirozeně objevují i slova podpory a přijetí faktu, že na updaty budou muset fanoušci čekat déle výměnou za dotaženost celého zážitku. Ne všichni jsou ale zejména po Cyberpunku 2077 ochotní věřit, že výsledek bude uspokojivý a zůstávají k jednání CD Projektu RED značně skeptičtí. Sluší se nicméně podotknout, že zatímco next-gen update Cyberpunku 2077 vzniká přímo v CD Projektu, vylepšenou verzi Zaklínače 3 mají na svědomí lidé ze Saber Interactive, mimo jiné autoři Zaklínače 3 pro Switch. Kolem nich je v posledních hodinách živo díky záznamu v databázi ratingové komise PEGI, jíž next-gen verze Zaklínače 3 prošla podle indikovaného data už včera. Chvíli se zdálo, že s ohledem na data dříve vydaných verzí by mohl být update vysloveně na dohled, skutečnost ale nemůže být tomuto přání vzdálenější.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru