Cyberpunk 2077, CD Projekt, CD Projekt naznačuje, že PS4 verzi Cyberpunku vrátit nejde

CD Projekt naznačuje, že PS4 verzi Cyberpunku vrátit nejde

Odpověď od podpory radí jen čekat. Český distributor uvádí, že vrácení peněz není reklamace

Zdroj: CD Projekt RED
17. 12. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Situace kolem Cyberpunku 2077 začíná být už povážlivě nepříjemná. Pravděpodobně nejočekávanější hru letošního roku postihlo několik odkladů, ovšem situace kolem data vydání a krátce po něm byla ještě problematičtější a vedla až ke ztrátě důvěry v jedny z nejoblíbenějších vývojářů. Ti podle svých slov podcenili stav hry na konzolích předchozí generace a obrovské rozčarování hráčů budou hasit až plánovanými updaty v lednu a únoru příštího roku. Pokud hráči nechtějí na opravy čekat, obdrželi už v pondělí od studia CD Projekt RED zprávu, že mají hru vrátit a vyžádat si od příslušných obchodů a digitálních platforem své peníze zpět, což působilo jako výzva, kterou jsme spojovali s pravděpodobnou dohodou CD Projektu se Sony a Microsoftem.

Následně ale vyšlo najevo, že vývojáři žádný speciální vztah s výrobci konzolí nenavázali, vracení peněz je přinejmenším problematické a CEO společnosti Marcin Iwiński dokonce prohlásil, že hráče ve skutečnosti k ničemu nepovzbuzují a naopak doufají, že jim dají šanci uvést hru do lepšího stavu. Protichůdné signály teď korunuje zpráva od podpory CD Projektu z e-mailové adresy [email protected], z níž vyplývá, že majitelé PS4 verze mají v případě snahy vrátit vadný produkt jedinou možnost – počkat na další pokyny přímo od vývojářů. Naproti tomu hráči na Xboxu prý mohou postupovat podle platných pravidel Microsoftu a podle dosavadních ohlasů se zdá, že se jim peníze daří získat zpět.

Zdroj: CD Projekt RED

„Pokud vlastníte digitální kopii hry na Xboxu, navštivte článek podpory ohledně detailů, jak postupovat. Pokud vlastníte digitální kopii na PlayStationu, vyčkejte našich dalších pokynů,“ uvádí automaticky vygenerovaný e-mail z výše uvedené adresy. Pouze ale podtrhuje skutečnost, že bez ohledu na velikost hry a závažnost situace nepřistupuje zejména Sony k Cyberpunku 2077 nijak speciálně a vzhledem k velmi omezeným možnostem vrácením peněz za hry pro PlayStation to zřejmě nebude v obecné rovině možné ani tentokrát. A i když minulý týden zaznívaly ojedinělé hlasy hráčů, že se jim podařilo s podporou PlayStationu domluvit, v posledních dnech vyplouvají na povrch diametrálně odlišné reakce.

Jak na svém Twitteru uvádí například novinář Steve Kovach, snažil se digitální kopii Cyberpunku 2077 u Sony vrátit a odpověď ho mírně zaskočila. „Děkujeme, že jste kontaktoval PlayStation. Vývojáři ze studia CD Projekt RED momentálně pracují na patchích a updatech, aby opravili chyby i pády hry a vylepšili celkový zážitek z hraní Cyberpunku 2077,“ píše se v e-mailu, který obdržel Kovach včera v podvečer. Novinář CNBC poukazuje na to, že Sony dává od problémů ruce pryč, bez ohledu na to, že mu Cyberpunk 2077 padá a je kvůli tomu nehratelný, což by mělo být alespoň základní kritérium pro projití certifikačním procesem. Hráče na PlayStationu ale navzdory všem objektivním nedostatkům opouští všichni, kdo by mohli jejich problémy vyřešit a situace bohužel směřuje k tomu, že ji budou chtít všichni zamést pod koberec, bez ohledu na sliby a kajícná prohlášení CD Projektu RED, že chyby určitě opraví.

Důležité je pak připomenout, že výše popisovaná kauza se týká pouze digitálních kopií, vzhledem k tomu, že vracení fyzických nosičů je ještě problematičtější. Aniž bychom chtěli zacházet do přílišných detailů, zákony České republiky neumožňují vrátit videohry, pokud již byly rozbaleny ze svých původních obalů. Tuto informaci proto připomíná i český distributor Cyberpunku 2077 – společnost Comgad – ve svém prohlášení na sociálních sítích. „Pokud jste si pořídili českou krabicovou hru pro PS4 nebo Xbox One a přejete si ji vrátit na základě informace od CD Projektu, směřujte prosím svůj požadavek přímo na [email protected] nejpozději do 21.12.2020. Možnost vrácení hry přímo na prodejnách není v České republice a na Slovensku dostupná. Upozorňujeme, že tato nabídka CD Projektu není reklamace,“ vysvětluje Comgad.

Dnes ráno CD Projekt na své stránce a facebooku zveřejnil tuto omluvu + informaci o chystaných patchích:…

Zveřejnil(a) Comgad dne Pondělí 14. prosince 2020

Nahlásit chybu v článku

20

Napsat komentář

Další články
Nahoru