CD Projekt koupil studio The Molasses Flood

Autoři The Flame in the Flood pracují na nové ambiciózní hře podle jedné ze slavných značek

Zdroj: CD Projekt
23. 10. 2021
Název: Zaklínač (Projekt Sirius) Vývojář: Vydavatel: Žánr:

V této době se hrne do akvizic na poli videoher kdekdo, pokud má kapitál. Je zjevné, že ochota investovat je opravdu velká a neuplyne snad ani týden, abychom neinformovali o nějakém významném nákupu. Polská společnost CD Projekt oznámila, že koupila americké studio The Molasses Flood, které má na kontě hry Drake Hollow a The Flame in the Flood.

Bostonský tým založili v roce 2014 někteří bývalí vývojáři titulů BioShock, Halo, Guitar Hero a Rock Band. Prezident CD Projektu Adam Kiciński k akvizici řekl, že neustále hledají týmy, které dělají hry se srdcem. “The Molasses Flood sdílejí naši vášeň pro videoherní vývoj, jsou zkušení a mají skvělý technologický vhled. Jsem přesvědčený, že přinesou spoustu talentu a odhodlání do naší skupiny,” dodal Kiciński.

Bostonské studio bude pracovat na svém vlastním ambiciózním projektu, který je ale založen na jedné za značek CD Projektu.

Spojení si pochvaluje i šéf amerického týmu. “Od vzniku The Molasses Flood bylo naším cílem vytvářet hry, které se dotknou lidí a inspirují je,” prohlásil Forrest Dowling. “Když nás CD Projekt oslovil s možností pracovat společně, uviděli jsme neuvěřitelnou příležitost oslovit mnohem širší publikum díky kooperaci se společností, kterou milujeme, vytvářející hry ve světech, které milujeme,” doplnil s tím, že nemohou být víc nadšení možností pokračovat ve své misi s podporou CD Projektu a jeho neuvěřitelně talentovaného týmu.

The Molasses Flood mají úzce spolupracovat s CD Projektem RED, ale současně si ponechat svou stávající identitu a nebudou sloučení s existujícími týmy. Bostonské studio bude pracovat na svém vlastním ambiciózním projektu, který je ale založen na jedné za značek CD Projektu. Podrobnosti o něm se ale máme dozvědět až v budoucnu.

Novinkou se pochopitelně po vlastní ose pochlubilo i studio The Molasses Flood. Je to podle něj vzrušující zpráva. Forrest Dowling ještě jednou zdůraznil, že vytvoří novou hru v rámci existující IP. Najmou proto také další vývojáře. Současně ale říká, že budou dál dělat hry podle stejných principů jako dosud. Hry se srdcem a bohatým gameplayem.

I tady padlo ujištění, že se tým nepřejmenuje a jen dostane přívlastek, že jde o studio CD Projektu. Když spolu s polským gigantem začali vývojáři vyjednávat, byli ujištěni, že nebudou prostě absorbováni, ale mají si ponechat svou vlastní kulturu a dál růst. Forrest Dowling by prý rád prozradil, na čem pracují, ale musí počkat. Mezitím však rozšíří své řady. V tuto chvíli hledá firma minimálně osm dalších lidí.

Podmínky obchodu nebyly zveřejněny. Jedná se už o druhou velkou akvizici CD Projektu v letošním roce. V březnu firma oznámila nákup kanadského studia Digital Scapes, které pomáhalo už se Cyberpunkem 2077.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru