Zaklínač (Projekt Sirius), CD Projekt, CD Projekt koupil studio The Molasses Flood

CD Projekt koupil studio The Molasses Flood

Autoři The Flame in the Flood pracují na nové ambiciózní hře podle jedné ze slavných značek

Zdroj: CD Projekt
23. 10. 2021
Název: Zaklínač (Projekt Sirius) Vývojář: Vydavatel: Žánr:

V této době se hrne do akvizic na poli videoher kdekdo, pokud má kapitál. Je zjevné, že ochota investovat je opravdu velká a neuplyne snad ani týden, abychom neinformovali o nějakém významném nákupu. Polská společnost CD Projekt oznámila, že koupila americké studio The Molasses Flood, které má na kontě hry Drake Hollow a The Flame in the Flood.

Bostonský tým založili v roce 2014 někteří bývalí vývojáři titulů BioShock, Halo, Guitar Hero a Rock Band. Prezident CD Projektu Adam Kiciński k akvizici řekl, že neustále hledají týmy, které dělají hry se srdcem. “The Molasses Flood sdílejí naši vášeň pro videoherní vývoj, jsou zkušení a mají skvělý technologický vhled. Jsem přesvědčený, že přinesou spoustu talentu a odhodlání do naší skupiny,” dodal Kiciński.

Bostonské studio bude pracovat na svém vlastním ambiciózním projektu, který je ale založen na jedné za značek CD Projektu.

Spojení si pochvaluje i šéf amerického týmu. “Od vzniku The Molasses Flood bylo naším cílem vytvářet hry, které se dotknou lidí a inspirují je,” prohlásil Forrest Dowling. “Když nás CD Projekt oslovil s možností pracovat společně, uviděli jsme neuvěřitelnou příležitost oslovit mnohem širší publikum díky kooperaci se společností, kterou milujeme, vytvářející hry ve světech, které milujeme,” doplnil s tím, že nemohou být víc nadšení možností pokračovat ve své misi s podporou CD Projektu a jeho neuvěřitelně talentovaného týmu.

The Molasses Flood mají úzce spolupracovat s CD Projektem RED, ale současně si ponechat svou stávající identitu a nebudou sloučení s existujícími týmy. Bostonské studio bude pracovat na svém vlastním ambiciózním projektu, který je ale založen na jedné za značek CD Projektu. Podrobnosti o něm se ale máme dozvědět až v budoucnu.

Novinkou se pochopitelně po vlastní ose pochlubilo i studio The Molasses Flood. Je to podle něj vzrušující zpráva. Forrest Dowling ještě jednou zdůraznil, že vytvoří novou hru v rámci existující IP. Najmou proto také další vývojáře. Současně ale říká, že budou dál dělat hry podle stejných principů jako dosud. Hry se srdcem a bohatým gameplayem.

I tady padlo ujištění, že se tým nepřejmenuje a jen dostane přívlastek, že jde o studio CD Projektu. Když spolu s polským gigantem začali vývojáři vyjednávat, byli ujištěni, že nebudou prostě absorbováni, ale mají si ponechat svou vlastní kulturu a dál růst. Forrest Dowling by prý rád prozradil, na čem pracují, ale musí počkat. Mezitím však rozšíří své řady. V tuto chvíli hledá firma minimálně osm dalších lidí.

Podmínky obchodu nebyly zveřejněny. Jedná se už o druhou velkou akvizici CD Projektu v letošním roce. V březnu firma oznámila nákup kanadského studia Digital Scapes, které pomáhalo už se Cyberpunkem 2077.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru