CD Projekt bude licencovat Zaklínače i Cyberpunk pro mobily

CDP bude licencovat Zaklínače i Cyberpunk pro mobily

Na Zaklínači 4 pracuje přes 400 lidí. Tržby od vydání Cyberpunku přesáhly 17 mld. korun

Zdroj: CD Projekt
30. 3. 2024

Společnost CD Projekt se ohlíží za končícím fiskálním rokem, který kalendářně běžel od 1. dubna 2023 a skončí zítra, tedy 31. března 2024. Finanční ředitel Piotr Nielubowicz ve 4minutovém videu shrnul to nejpodstatnější, co se týká samotných financí, počtu prodaných kusů jednotlivých her i vývoje dalších titulů. Dozvěděli jsme se tak například, že na novém Zaklínači pracuje už přes 400 lidí nebo že se CD Projekt vrhne do licencování obou svých značek vývojářům, kteří by chtěli pracovat na mobilních titulech ze světa Zaklínače i Cyberpunku.

V úvodu videa se Nielubowicz vrací k úspěchu rozšíření Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077. Mluví o obrovském úspěchu, skvělém přijetí v recenzích od médií i hráčů a zmiňuje samozřejmě i kupu ocenění, které rozšíření Phantom Liberty posbíralo. Připomíná také, že ke konci roku 2023 už měl datadisk na kontě přes 5 milionů prodaných kusů, což znamená, že rovná čtvrtina majitelů Cyberpunku 2077 si užila výživnou porci nového příběhu a obsahu obecně. Finanční ředitel je rovněž přesvědčen, že i díky vydání důležitých updatů pro základní hru zůstane Cyberpunk 2077 relevantní ještě dlouhé roky, podobně jako Zaklínač 3, minimálně do doby, než dorazí pokračování.

Zdroj: CD Projekt

Pak už se ale Nielubowicz stáčí k Zaklínači a odhaluje, že v roce 2023 prodeje celé série přesáhly hranici 75 milionů kusů. Když se k tomu připočítá 25 milionů prodaných kusů Cyberpunku 2077, je finanční ředitel šťastný, že může mluvit o 100 milionech prodaných her od CD Projektu v jeho historii. Zároveň to také znamená, že prodeje her od polské společnosti vygenerovaly od zahájení prodeje Cyberpunku 2077 přes 3 miliardy zlotých, tedy v přepočtu asi 17 miliard korun. Jen za rok 2023 to pak bylo přes 7 miliard korun. Co se týče budoucnosti, má být údajně velmi zajímavá, ať už pohledem dalšího dílu Zaklínače – který vzniká s kódovým označením Polaris, nebo z pohledu Cyberpunku a jeho pokračování označované jako Orion. Aby bylo možné vyvíjet dva tak rozsáhlé hry současně, společnost už dříve přistoupila ke změně strategie i struktury, a tak může aktuálně více než 400 lidí pracovat na Polaris, zatímco v Bostonu se už v konceptuální fázi pracuje na Orionu.

Zdroj: CD Projekt

Díky výše zmíněných příjmům pak Nielubowicz potvrzuje, že je společnost ve velmi dobré finanční situaci a je odhodlaná investovat do nadcházejících her. Do nich pak podle generálního ředitele společosti Michała Nowakowského zahrnuje CD Projekt i mobilní tituly, jejichž vývoj ale svěří jiným vývojářům. Informace zazněla v rozpravě s investory a Nowakowski připustil, že počítají jak s možností poskytnout licenci na Zaklínače či Cyberpunk za jednorázový poplatek, tak za smluvený podíl ze zisku finálního produktu. V tuto chvíli ale podle generálního ředitel CD Projektu nejsou na stole žádné konkrétní hry a vše je momentálně jen předmětem jednání.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru