Capcom zvažuje remaky nečíslovaných Resident Evilů

Capcom zvažuje remaky nečíslovaných Resident Evilů

Když už teď nedojde na novou verzi Code: Veronica, tak snad nikdy

Zdroj: Capcom
10. 7. 2023

Debata o tom, zda se Resident Evil – Code: Veronica dočká někdy plnohodnotného remaku, je opravdu dlouhá. Teď se Capcom k této otázce opět nepřímo vyjádřil (via VGC). Během diskuze s akcionáři bylo vedení firmy tázané, zda plánuje pokračovat s velkými remaky jen v případě hlavních číslovaných dílů Resident Evilu. Capcom reagoval tak, že je to něco, o čem se v tuto chvíli diskutuje. V minulosti se vývojáři nechali slyšet, že závisí i na poptávce fanoušků, když se rozhoduje o tom, jaká hra se dočká modernizované verze.

Na tomto místě se sluší zdůraznit, že plnohodnotného remaku se v posledních letech dočkala dvojka, trojka a naposledy čtyřka. První Resident Evil z roku 1996 dostal plnohodnotný remake už v roce 2002 na GameCube a později vyšly jeho remasterované verze i na dalších platformách. Podle některých hráčů by už si ale klidně zasloužil úplně novou verzi, byť tahle je stále skvělá. Totéž by pak šlo prohlásit rovněž o Resident Evil Zero ze stejného roku na stejné technologii.

Code: Veronica nicméně patří právem mezi žhavé favority. Titul z roku 2000 se v minulosti dočkal jen lehčích úprav a přitom se řadí k těm nejlepším titulům v sérii. Nahrát by mu mohlo i to, že novější Resident Evil 5 a Resident Evil 6 už pocházejí z éry PS3 a Xboxu 360, takže je otázkou, zda dnes vlastně už potřebují plnohodnotný remake jako starší díly. Také opakovaný zájem nadšenců o komunitní remake Code: Veronica by mohl Capcomu naznačit, že je to pro něj sázka s poměrně nízkou mírou rizika.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru