Monster Hunter Rise, Capcom, Capcom představil nový Monster Hunter Rise

Capcom představil nový Monster Hunter Rise

O hře se spekulovalo několik týdnů. Běží na RE Enginu a vyjde už v březnu příštího roku

Zdroj: Capcom
18. 9. 2020
Název: Monster Hunter Rise Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , , Datum vydání: 26. 3. 2021

Už na konci srpna naznačoval insider s přezdívkou AestheticGamer, že Capcom chystá oznámení nového dílu série Monster Hunter pro Nintendo Switch. Neuvedl sice žádné bližší informace o hře jako takové, ale důvodem, proč ji vedle spekulací o Resident Evil Village zmínil, mělo být použití upravené verze RE Enginu, který funguje na Switchi. A jak insider předpověděl, tak se i v průběhu včerejšího Nintendo Directu Mini skutečně stalo. Monster Hunter Rise skutečně pohání technologie, se kterou si poslední roky tyká Resident Evil, a dozvěděli jsme se řadu zajímavých detailů, včetně data vydání nataveného na 26. března příštího roku.

Ačkoliv je Monster Hunter Rise určený exkluzivně pro Nintendo Switch, má se jednat o plnohodnotné pokračování, které se vedle lovu monster soustředí také na nové způsoby pohybu po herním světě. Ono slůvko Rise má podle vývojářů odkazovat na možnost doslova vystoupat na jakékoliv místo a plně tak využít vertikalitu všech lokací ve hře. Záběry na běh hrdiny po kolmé stěně by proto neměly být ničím překvapivým či neobvyklým, stejně jako používání kotvičky a na ni připojeného lana pro přeskakování větších propastí a zdolávání dalších překážek. Kotvička navíc není neživý předmět, ale malá potvůrka nazvaná Wirebug, která se dokáže doslova zakousnout do jakéhokoliv povrchu a učinit tak z protagonisty poměrně mrštného válečníka.

Část videa je pak věnována i psímu společníkovi Palamutovi, který slouží zároveň jako mount a pomůže vám během přesunů i v boji.

Co se týče soubojové části, i tady bude mít Wirebug uplatnění, když pomocí kotvičky budete moci vytvářet nová komba při snaze ochočit či zlikvidovat vybrané monstrum. To vše, pochopitelně, za pomoci jedné z mnoha zbraní, jejichž podobu a množství trailer naznačuje. Zároveň by hra měla umožnit hraní v multiplayeru, tedy za doprovodu až tří přátel zdolávat nejrůznější questy a plnit samotné úkoly, což je jen dalším důkazem, že Monster Hunter Rise nebude žádnou bezzubou odbočkou, ale šťavnatým pokračováním se vším všudy. Platí to nakonec i pro zpracování světa jako takového, s otevřenými a plynule na sebe navazujícími regiony, stejně jako se základní vesnicí Kamura, kde je možné se vybavit a získat další zakázky k nahánění roztodivných oblud. Část videa je pak věnována i psímu společníkovi Palamutovi, který slouží zároveň jako mount a pomůže vám během přesunů i v boji. Vrací se také kočičky Palicos, které poslouží jako podpůrná třída s tím, že v singleplayeru vás mohou doprovázet oba zmiňovaní – klidně i ve variantách pes-pes, nebo kočka-kočka – ovšem v multiplayeru pouze jeden.

Jak už bylo uvedeno na začátku, Monster Hunter Rise dorazí 26. března, k dispozici přitom bude standardní i lépe vybavená Deluxe edice, v níž naleznete speciální set brnění, póz a dalších kosmetických blbinek. Počítá se rovněž s bonusem k předobjednávkám, jimiž budou roztomilé sety brnění pro psí i kočičí parťáky a chybět nebude ani speciální talisman, který by měl do začátku pomoci nováčkům. Poslední věcí, s níž Capcom a Nintedo počítají, je trojice postaviček Amiibo, odkazující vedle Palamuta a Palicos také na monstrum Magnamalo, kolem kterého se točí první ukázka ze hry. Každá z postaviček odemkne další brnění ve hře coby bonus za provázání skutečné hračky s virtuálním světem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru