Dead Rising Deluxe Remaster, Capcom, Capcom neoslovil původního dabéra hry Dead Rising

Capcom neoslovil původního dabéra hry Dead Rising

Představitel Franka Westa se nevrátí a protagonista dostane nový hlas

Zdroj: Capcom
3. 7. 2024
Název: Dead Rising Deluxe Remaster Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 9. 2024

Oznámení a představení hry Dead Rising Deluxe Remaster udělalo fanouškům série řekl bych vesměs radost. Nějaká kritika se ale snesla na vylepšenou podobu hlavního hrdiny a také skutečnost, že v nové verzi neuslyšíme původního dabéra. Původní představitel Franka Westa později uvedl, že ho Capcom neoslovil, aby si roli zopakoval. Herec Terence J Rotolo měl být přeobsazen.

Že je dabing u vylepšených verzí citlivé téma, jsme se přesvědčili už několikrát. Konami třeba v nedávné době naopak potěšilo fanoušky, když ujistilo, že v remaku Metal Gear Solidu 3 znovu uslyší herce Davida Haytera. Capcom se měl ale rozhodnout jinak.

Fanoušci si po oznámení všimli, že hrdina má jiný hlas než v originálu z roku 2006, přestože vydavatel oficiálně označuje hru za remaster, nikoli remake. Uživatel Twitteru FrankByDaylight upozornil (via VGC), že RXYSinister se herce zeptal přímo na Instagramu, proč se neobjeví v nové verzi populární hry.

Terence J Rotolo odpověděl, že byl za tuto roli vždy vděčný, ale že ho tentokrát nikdo nekontaktoval. Skutečné důvody přeobsazení nebo nevyužití původního dabingu ale neznáme a Capcom je dosud oficiálně nekomentoval. Fanoušci spekulují, že důvodem by mohlo být, že Terence J Rotolo je v odborech, a to nemá mít firma v oblibě. Ze stejného důvodu měla být dříve přeobsazena představitelka Claire Redfield (Resident Evil), herečka Alyson Court.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru