Resident Evil Village, Capcom, Capcom: Chceme Resident Evil Village i na PS4 a XO

Capcom: Chceme Resident Evil Village i na PS4 a XO

Z nového hororu může být cross-gen hra. Podívejte se na trailer a vývojářský deníček

Zdroj: Capcom
25. 9. 2020
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
7. 5. 2021
2023 (iOS)

To, o čem se spekulovalo v posledních dnech na konto Resident Evilu, se opět potvrdilo a důvěryhodný leaker s přezdívkami AestheticGamer a Dusk Golem si může připsat na konto další úspěšnou “předpověď”. Nedávno lákal, že nový díl survival hororu od Capcomu s podtitulem Village nakonec přeci jen vyjde také na dosluhujících konzolích, jak původně sliboval. Jinými slovy, že půjde o další titul, ze kterého se nakonec vyklube cross-gen hra. A zdá se, že k tomu má novinka opravdu blízko.

Autoři slibují také více svobody při překonávání problémů a chtějí, aby hráči více experimentovali a nacházeli vlastní řešení.

Capcom při příležitosti Tokyo Game Show oznámil, že zkoumá možnost vydat Resident Evil Village na PS4 a Xbox One. A to i přesto, že hra je prý vyvíjena specificky pro next-gen platformy a PC. Zatím nechce Capcom nic slibovat, ale jeho vývojáři prý udělají maximum, aby nový horor uvedli i na dosluhujících konzolích. Je skoro jisté, že o tu studio usiluje od samého začátku, jak se spekulovalo, jen nechtělo tuto informaci zmiňovat, dokud si nebude jisté, že je šance reálná.

V prezentaci na Tokyo Game Show znovu padlo, že vesnice hraje ústřední roli a mohla by být skoro považována za další hlavní postavu. Autoři slibují také více svobody při překonávání problémů a chtějí, aby hráči více experimentovali a nacházeli vlastní řešení. Jinými slovy, abychom se mohli chovat jako ve skutečném světě a přistupoval logicky k tomu, čemu čelíme.

Autoři také prozradili, proč byl Ethan v sedmém dílu Resident Evilu tak nevýrazným hlavním hrdinou oproti svým předchůdcům. Byl to záměr vývojářů, aby se stal jen jakýmsi hráčovým “oknem” do světa hry. Nakonec k němu ale sami přilnuli, a tak si začali autoři klást otázku, co by s ním bylo dál a jak by jeho příběh pokračoval. Proto se Ethan stal hrdinou dalšího dílu, když na něj přišla řada. Byl prý jednoznačnou volbou.

Resident Evil Village má být stejně strašidelný jako sedmička, ne-li víc, láká tým. Podoba světa je ale záměrně zcela odlišná. Prostředí prý bude krásné i děsivé současně. Capcom byl spokojený s prvky RE7 a chtěl je nechat dál rozvíjet. Obě hry si ale rozhodně nespletete.

Návrat do Evropy

Resident Evil Village by měl vyjít příští rok a určitě míří na PC, PS5 i Xbox Series S a X. Oznámen byl na akci Sony letos v červnu, navazuje na Resident Evil 7 a jeho hlavním hrdinou je rovněž Ethan Winters. Znovu budeme svět sledovat z first person perspektivy a příběh nás tentokrát zavede do Evropy podobně jako v Resident Evilu 4. V příběhu se vrátí i Chris Redfield.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru