Capcom a Tencent dělají na novém Monster Hunteru

Novinka od autorů Call of Duty: Mobile nebo Pokémon Unite míří na mobilní platformy

Zdroj: Capcom
9. 11. 2022

Série Monster Hunter se rozroste o další hru, což by samo o sobě nebylo příliš překvapivé. Nejnovější díl ovšem zamíří na mobilní zařízení a Capcomu v tom má vypomoci studio TiMi, které patří Tencentu. Stojí například za hrou QQ Speed, pravděpodobně nejúspěšnější závodní hrou v Číně a pochopitelně také za Pokémon Unite nebo Call of Duty: Mobile. Celkově se řadí mezi nejvýznamnější studia na poli vývoje mobilních her, ne-li zcela největší a nejvýdělečnější.

Zdroj: Capcom

Z nového partnerství společností Capcom, TiMi Studio Group a Tencent vzejde mobilní titul, o kterém toho v současnosti bohužel mnoho nevíme. Obě společnosti nicméně tvrdí, že hra bude zcela respektovat sérii, takže by měla mezi ostatní hry bez problémů zapadnout. Kromě bližších podrobností ohledně zasazení nebo příběhu není známo ani to, kdy by mohl být titul dostupný.

„Vyvíjená hra bude reprodukovat lovecké akce, které jsou charakteristické pro sérii Monster Hunter, a nabídne hráčům nový herní zážitek jedinečný pro mobilní zařízení a telefony,“ stojí v tiskové zprávě, kterou společnosti vydaly v souvislosti s oznámením partnerství i hry samotné. „Partnerství mezi TiMi a Capcom spojí zkušenosti a silné stránky obou týmů a umožní sérii Monster Hunter rozšířit se na více platforem s cílem poskytnout globálním lovcům – zkušeným i úplným nováčkům – svobodu lovit, jak si přejí, kdykoliv a kdekoliv.“

Japonskou sérii RPG Monster Hunter není patrně nutné zdlouhavě představovat, mnoho ostatně řekne už samotný název. První díl vyšel v roce 2004 na PlayStationu 2 a od té doby si série získala fanoušky po celém světě, přidala si na své konto další velké i menší hry v několika generacích, a posloužila jako předloha filmovému a animovanému zpracování. Hned po Resident Evil se jedná o druhou nejprodávanější značku společnosti Capcom, když se v září 2022 pochlubila 88 miliony prodanými kopiemi her napříč celou svou historií. Posledním vydaným přírůstkem je momentálně rozšíření Sunbreak pro loňský Monster Hunter Rise. V souvislosti s Monster Hunter navíc nemluvíme o mobilní hře poprvé, jelikož se již před lety na mobily podívaly i některé spin-offy, případně díl ze druhé generace s podtitulem Freedom Unite, jenž po letech od vydání na PlayStation Portable vyšel i na iOS.

Neznámé vám pak zřejmě není ani studio TiMi, jež má nový počin na starost. Vedle již zmiňovaných Pokémonů a Call of Duty stojí za zmínku i hry jako Honor of Kings nebo Arena of Valor, které jsou obrovským hitem nejen v Asii. Studio se však nezabývá nutně pouze mobilních trhem, ale vyvíjí i pro PC a nyní má rovněž pracovat na dosud nespecifikovaném projektu pro Microsoft, o němž nicméně máme podobně mlhavé informace jako o novém mobilním Monster Hunteru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru