The Callisto Protocol, Krafton, Callisto Protocol se nakonec ve světě PUBG neodehrává

Callisto Protocol se nakonec ve světě PUBG neodehrává

Glen Schofield upřesnil, že je hra zasazena ve vlastním univerzu. Hráči se dočkají easter eggů

Zdroj: Krafton
27. 5. 2022
Název: The Callisto Protocol Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , Datum vydání: 2. 12. 2022

Jak jsme vás informovali ve včerejším článku, magazín Game Informer přinesl ve svém aktuálním vydání rozsáhlé preview hry The Callisto Protocol od vývojářů ze studia Striking Distance. Jednou z věcí, která zaujala hráče už v době, kdy připravovaný horor představoval jeho autor Glen Schofield, bylo provázání se světem, v němž se odehrává žánrově i zpracováním zcela odlišný titul – PUBG. Spojnici rýsuje majitel studia Striking Distance, společnost Krafton, pod kterou rovněž pracují lidé z PUBG Corporation na jedné z nejslavnějších her žánru battle royale. A ačkoliv si asi nikdo nepředstavoval, že sci-fi horor odehrávající se 300 let v budoucnosti a navíc mimo planetu Zemi bude s PUBG spojen nějak těsně, zasazení do stejného světa mohlo fanouškům přihrát několik zajímavých referencí. Skutečnost je ale úplně jiná a Schofield po zveřejnění článku v Game Informeru na svém osobním Twitteru vysvětlil, že propojení s PUBG vzalo kompletně za své.

„Jen pro vaší informaci – The Callisto Protocol má vlastní příběh i svět. Už se neodehrává v univerzu PUBG,“ napsal Schofield a s ohledem na to, co zaznělo v Game Informeru, je zcela zjevné, že reaguje sám na sebe. Ve zmiňovaném časopise totiž příslušný box, zabývající se právě propojením obou her, jasně uvádí, že se hráči v The Callisto Protocol sice nedočkají přímých referencí nebo jakéhokoliv znázornění žánru battle royale, ale že Striking Distance stále vidí svět PUBG jako místo pro příběhy, v nichž někdo bojuje o přežití. I z dalších vyjádření, například o tom, že The Callisto Protocol leží na stejné časové ose, jen hodně daleko nebo o nějakých dalších možných hrách, které by mohly potenciálně napojit The Callisto Protocol do jedné časové osy těsněji, naznačuje, že ještě v době psaní preview pro Game Informer byl postoj jiný, nebo špatně odkomunikovaný. To už ale v tuto chvíli není podstatné.

Jak Schofield dále uvádí ve svém tweetu, ačkoliv se původně počítalo s přímými spojnicemi, příběh The Callisto Protocol rostl tak výrazně, až kolem sebe vytvořil vlastní svět. „PUBG je skvělé a pořád máme pro hráče drobná překvapení, ale jinak se v TCP podíváte do vlastního univerza a příběhu,“ ukončuje Schofield. Otázkou samozřejmě je, jestli jde o ztrátu či naopak vítězství v podobě zdánlivé svobody, i když by popisované spojení nebylo nikterak těsné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru