Callisto Protocol se nakonec ve světě PUBG neodehrává

Glen Schofield upřesnil, že je hra zasazena ve vlastním univerzu. Hráči se dočkají easter eggů

Zdroj: Krafton
27. 5. 2022
Název: The Callisto Protocol Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 12. 2022 Platformy: , , , , Žánr: , ,

Jak jsme vás informovali ve včerejším článku, magazín Game Informer přinesl ve svém aktuálním vydání rozsáhlé preview hry The Callisto Protocol od vývojářů ze studia Striking Distance. Jednou z věcí, která zaujala hráče už v době, kdy připravovaný horor představoval jeho autor Glen Schofield, bylo provázání se světem, v němž se odehrává žánrově i zpracováním zcela odlišný titul – PUBG. Spojnici rýsuje majitel studia Striking Distance, společnost Krafton, pod kterou rovněž pracují lidé z PUBG Corporation na jedné z nejslavnějších her žánru battle royale. A ačkoliv si asi nikdo nepředstavoval, že sci-fi horor odehrávající se 300 let v budoucnosti a navíc mimo planetu Zemi bude s PUBG spojen nějak těsně, zasazení do stejného světa mohlo fanouškům přihrát několik zajímavých referencí. Skutečnost je ale úplně jiná a Schofield po zveřejnění článku v Game Informeru na svém osobním Twitteru vysvětlil, že propojení s PUBG vzalo kompletně za své.

„Jen pro vaší informaci – The Callisto Protocol má vlastní příběh i svět. Už se neodehrává v univerzu PUBG,“ napsal Schofield a s ohledem na to, co zaznělo v Game Informeru, je zcela zjevné, že reaguje sám na sebe. Ve zmiňovaném časopise totiž příslušný box, zabývající se právě propojením obou her, jasně uvádí, že se hráči v The Callisto Protocol sice nedočkají přímých referencí nebo jakéhokoliv znázornění žánru battle royale, ale že Striking Distance stále vidí svět PUBG jako místo pro příběhy, v nichž někdo bojuje o přežití. I z dalších vyjádření, například o tom, že The Callisto Protocol leží na stejné časové ose, jen hodně daleko nebo o nějakých dalších možných hrách, které by mohly potenciálně napojit The Callisto Protocol do jedné časové osy těsněji, naznačuje, že ještě v době psaní preview pro Game Informer byl postoj jiný, nebo špatně odkomunikovaný. To už ale v tuto chvíli není podstatné.

Jak Schofield dále uvádí ve svém tweetu, ačkoliv se původně počítalo s přímými spojnicemi, příběh The Callisto Protocol rostl tak výrazně, až kolem sebe vytvořil vlastní svět. „PUBG je skvělé a pořád máme pro hráče drobná překvapení, ale jinak se v TCP podíváte do vlastního univerza a příběhu,“ ukončuje Schofield. Otázkou samozřejmě je, jestli jde o ztrátu či naopak vítězství v podobě zdánlivé svobody, i když by popisované spojení nebylo nikterak těsné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru