The Callisto Protocol, Krafton, Callisto Protocol přinese DLC s dalšími animacemi smrti

Callisto Protocol přinese DLC s dalšími animacemi smrti

Týkají se hlavního hrdiny Jacoba i nepřátel. Autor vysvětluje, že nebyly vyjmuty z obsahu

Zdroj: Krafton
24. 11. 2022
Název: The Callisto Protocol Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , Datum vydání: 2. 12. 2022

Už pouhé dny nás dělí od vydání jedné z nejočekávanější hry tohoto roku – The Callisto Protocol od Striking Distance a designéra Glena Schofielda, který je zároveň duchovním otcem série Dead Space. Hororová akce dorazí 2. prosince na PC, PlayStation 5 a Xbox Series s tím, že už nějakou dobu mohou hráči titul předobjednávat, aby se dostali k dalším bonusům. Jednou z edic, kterou mohou získat, je očekávaná „Digital Deluxe“, která nad rámec samotné hry přinese za 20 eur navíc také season pass. A právě s jeho obsahem vývojáři seznámili hráče v těchto dnech, aby slízli po vší té chvále také trochu kritiky. Jejím předmětem se stal tzv. Contagion Bundle, jeden z plánovaných balíčků, který dorazí až po vydání a přinese s sebou – mimo jiné – třináct nových animací smrti hlavního hrdiny Jacoba.

S přihlédnutím k tomu, kolik pozornosti vývojáři ze Striking Distance v dříve zveřejňovaných videích věnovali právě brutálním způsobům skonu hlavního protagonisty, není příliš překvapivé, že právě na ně lákají hráče k větší investici. Hned z druhé strany se ale objevila kritika, že slib třinácti nových animací něčeho pro hru zřejmě tak důležitého by mělo být její přímou součástí a padaly i zmínky s pochybnostmi, zda studio pouze nevyjmulo část již hotové práce a bude na ní chtít získat od hráčů peníze navíc. Den po oznámení obsahu edice za 80 eur proto vystoupil sám Glen Schofield a snažil se na sociálních sítích situaci vysvětlit. Uvedl, že žádný takový postup neaplikovali – tedy, že ve hře bude vše, co původně naplánovali – ale nabídkou nových animací smrti prý jen reagují na poptávku ze strany hráčů.

„Nic z plné verze jsme do season passu nepřesunuli. Ještě jsme na tomhle obsahu ani nezačali pracovat. Jsou to všechno úplně nové věci, na kterých budeme pracovat v novém roce. Fanoušci si žádali JEŠTĚ VÍC smrtí, takže z nich pro příští rok děláme prioritu,“ vyjádřil se autor hry na Twitteru. Uklidnil tím ty, kdo si popisek na Steamu špatně vyložili a potvrdil příznivější verzi, ať už ji sami osobně věříte, či nikoliv. Nutno také podotknout, že pouze o zmiňované animace nejde. Onen Contagion Bundle totiž přinese úplně nový mód s omezeným množstvím munice, nižší frekvencí volně se povalujících lékáren, podrobněji upravenou obtížností a také systémem permanentní smrti. Obsahem Season Passu navíc nebude pouze tento update, ale také Riot Bundle, který zprostředkuje možnost podívat se do dříve nenavštívených částí věznice Black Iron a bojovat proti vlnám nepřátel. Právě tento balíček pak přinese 12 dalších animací smrti, tentokrát však pro nepřátele. A ani to není všechno – season pass je také zárukou pro příběhové DLC, které zatím vývojáři z pochopitelných důvodů nerozvádí a samozřejmě dojde i na drobná kosmetická vylepšení stran skinů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru