Call of Duty: Vanguard, Activision, Call of Duty WWII: Vanguard pohání engine Modern Warfare

Call of Duty WWII: Vanguard má engine z Modern Warfare

Není jisté, jak daleko zajde integrace druhé světové do Warzone. Padesátky jsou stále ve hře

Zdroj: Activision
29. 3. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Po ModernWarzone přišel s vlastní dávkou informací britský magazín Eurogamer a nakonec i Video Games Chronicle. Všichni se přitom podle svých slov odvolávají na vlastní zdroje. A Jejich tvrzení se z větší části shodují, i když každý přidává nějaké detaily navíc. ModernWarzone “vykopl”, že na letošním dílu pracují autoři Call of Duty: WWII ze studia Sledgehammer Games. S tím, že půjde o pokračování a návrat do druhé světové války, který má pracovní podtitul Vanguard.

Eurogamer v pátek doplnil, že název Vanguard zůstane hře vlastní. Nezdála se mu ovšem další spekulovaná informace o druhém zasazení do padesátých let a možné alternativní historii, kde druhá světová válka neskončila v roce 1945. Vanguard má být tradiční hra z druhé světové války. Eurogamer přitom připomíná, že pravidelně přináší důvěryhodné informace o této sérii. V posledních pěti letech opakovaně ještě před oficiálním oznámením ověřil leaky starších dílů.

Nová hra od Sledgehammer Games bude používat stejný engine jako Modern Warfare z roku 2019, takzvaný IW 8.0.

Ale s vlastní várkou podrobností přispěchal také magazín Video Games Chronicle. Jeho autor Andy Robinson potvrzuje, co napsal ModernWarzone i Eurogamer a odvolává se na vlastní zdroje. A přidává něco navíc. Nová hra od Sledgehammer Games bude používat stejný engine jako Modern Warfare z roku 2019, takzvaný IW 8.0. Zatímco Call of Duty: Black Ops Cold War používá modifikovanou verzi enginu z Call of Duty: Black Ops III.

Už tato samotná informace fanoušky potěšila, protože mnozí preferují grafiku staršího dílu. Navíc by to mohlo umožnit lépe sladit multiplayer budoucí hry a Warzone, který rovněž pohání technologie IW 8.0. Právě obliba battle royale režimu měla částečně podle VGC přispět k rozhodnutí využít tento engine.

Druhá světová ve Warzone až napřesrok, anebo vůbec

Call of Duty WWII: Vanguard má pravděpodobně sdílet progres s Warzone jako Black Ops Cold War, ale není jisté, jak hluboko integrace půjde. Důvodem je mimo jiné zcela odlišné časové zasazení. A jak je patrné z dlouhé přípravy na zapojení studené války do Warzone, je to poměrně náročná transformace i v situaci, kdy k sobě mají hry mnohem blíž. Mapa Verdansk by se ale měla nyní konečně proměnit v duchu Cold War.

VGC spekuluje, že obsah z WWII: Vanguard by se tak mohl ve Warzone objevit nejdřív až v roce 2022, pokud se na něj vůbec dostane. Možná bude dál čerpat z období studené války a další velký revamp přinese až příchod nového Call of Duty na konci roku 2022.

Dobře namazaný stroj

Tohle tempo umožňuje Activisionu udržet řada studií, která se podílí na sérii Call of Duty. Jen prémiové tituly bez ohledu na mobilní verzi od TiMi Studios vznikají v týmech Treyarch, Infinity Ward a Sledgehammer Games. Významně se na značce podílí také studio Raven Software.

ModernWarzone o víkendu tlumočil nové zprávy magazínů Eurogamer i Video Games Chronicle s tím, že stále věří informaci o alternativní časové linii a padesátých letech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru