Call of Duty: Vanguard, Activision, Call of Duty: Vanguard bylo oficiálně oznámeno

Call of Duty: Vanguard bylo oficiálně oznámeno

Podívat se můžete na první teaser, který je současně pozvánkou na čtvrteční odhalení detailů

Zdroj: Activision
17. 8. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Po včerejším úniku informací z PlayStation Storu se vývojáři ze Sledghammer Games spolu s lidmi z Activisionu rozhodli konečně oficiálně potvrdit existenci Call of Duty: Vanguard. V ideálním světě z pohledu autorů hry bychom řekli, že došlo na odhalení, pokud ale sledujete naše zpravodajství nějakou dobu, o Vanguard toho víte na základě úniků a informací od věrohodných insiderů poměrně mnoho. Je nicméně příjemné mít vše konečně stvrzené zprávou od vývojářů, která je navíc doplněna prvním plnohodnotným a bezmála 2minutovým teaserem, který spojuje nedávné střípky a s největší pravděpodobností uvádí hlavní hrdiny příběhové kampaně.

Podle videa, které se objevilo na sociálních sítích a v plném 4K rozlišení pochopitelně na YouTube, se zdá, že v průběhu druhé světové války navštívíme rovnou čtyři dějiště konfliktu. Jako první dostává ve videu prostor zamrzlé prostředí Sovětského svazu, konkrétně pak odstřelovačské hnízdo. Střílet z něj bude s největší pravděpodobností již ve Warzone představená Polina, což usuzujeme nejen z vystřílené podobizny na zdi, ale především z příjmení Petrovová, které je vypáleno do pažby pušky. Dále se hra přesouvá na jih, ovšem nedává příliš indicií, kde přesně se nacházíme. Vzhledem k tomu, že je v záběru novozélandská vlaječka, která bude s největší pravděpodobností odkazovat na vojáka Lucase, inspirovaného skutečným Novozélanďanem Charlesem Uphamem, jsme buďto v Egyptě, ale pravděpodobněji v Řecku či Itálii. Nepochybujeme, že v záběrech jsou i další detaily, kterých si všimnou milovníci výzbroje a výstroje ze druhé světové války, v tuto chvíli si ale vystačíme s potvrzením předchozích domněnek a očekávanému seznamu hlavních postav.

Dalším střihem míří teaser do Francie, poblíž městečka Merville, kde proběhl během prvního dne spojenecké invaze útok na dělostřeleckou baterii – mimochodem osazenou houfnicemi vz. 14 ze Škodových závodů. Na tomto místě budeme s největší pravděpodobností hrát za postavu Wadea, inspirovanou britským vojákem Sidneym Cornellem. Na místě domnělého přepadu německého transportu se nachází také nášivka Task Force 141, což je jednotka, do které spadal i kapitán Price, ale jeho přítomnost zatím vývojáři nepotvrdili a hádáme, že bude překvapením až do samotného odhalení ve hře, jako tomu bylo v případě Modern Warfare. A nakonec poslední záběr na potápějící se Douglas SBD Dauntless (?) napovídá, že se nacházíme v Tichomoří, což odpovídá na možnost hraní za poslední ze zmiňovaných postav Wadea, kterého měl inspirovat Vernon L. Micheel, hrdina bitvy o Midway.

V závěru videa pak pouze hlas jedné z postavy pronese, že cokoliv, co děláme, děláme společně a následně dochází k potvrzení, že představení hry proběhne 19. srpna od 19.30 hod. českého času. Událost ve Warzone budeme blíže sledovat a nevylučujeme ani krátký stream a rozebrání prvních detailů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru