Call of Duty: Vanguard, Activision, Call of Duty se podle Eurogameru vrací do druhé světové

Call of Duty se podle Eurogameru vrací do druhé světové

Spekulace webu ModernWarzone mají být pravdivé. Podtitul Vanguard prý zůstává

Zdroj: Activision
26. 3. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Ve středu jsme shrnovali informace webu ModernWarzone a insidera Douga Dagnabitta ohledně možného zasazení letošního pokračování Call of Duty. Podle dostupných zpráv má nést chystaná hra označení Call of Duty WWII: Vanguard, mají za ní stát vývojáři ze Sledghammer Games – autoři Call of Duty: WWII z roku 2017 – a údajně se nemá dějově týkat pouze druhé světové války, nýbrž i navazujících událostí z padesátých let. Co to může pro příběh i náplň hry znamenat, zůstává v tuto chvíli stále v rovině spekulací, respektovaný magazín Eurogamer nicméně ve svém dnešním článku většinu z výše uvedených informace potvrzuje a sebevědomě tvrdí, že se hráči mají v rámci slavné série začít těšit na druhou světovou válku.

Co se týče zasazení, na rozdíl od původní zprávy Eurogamer tvrdí, že žádné skoky v čase ke slovu nepřijdou a informace o 50. letech byly špatně interpretovány.

„Zdroje Eurogameru naznačují, že jsou informace pravdivé,“ říká za britský magazín Wesley Yin-Poole a dále potvrzuje, že podtitul Vanguard – nad kterým ModernWarzone pochyboval a označoval jej za pracovní – má být v obvyklém termínu na konci roku skutečně použit. „[Ačkoliv] některé zprávy naznačují, že v budoucnu může dojít ke změně, [chápeme] Vanguard jako Activisionem zamýšlený podtitul finální verze,“ říká Yin-Poole. Co se týče zasazení, na rozdíl od původní zprávy Eurogamer tvrdí, že žádné skoky v čase ke slovu nepřijdou a informace o 50. letech byly špatně interpretovány. Hra má vycházet čistě z událostí druhé světové války, byť můžeme očekávat nějaký přesah například v podobě epilogu či částech ve vyprávění.

Potenciálně tím ale může vzniknout problém pro režim Warzone, do kterého by bylo rázem poměrně složité implementovat osmdesát let starou techniku a neroztříštit komunitu hráčů. I proto se Eurogamer domnívá, že k prolnutí s Call of Duty: WWII Vanguard nedojde a populární režim bude nadále doplňován obsahem z dosud posledního dílu s podtitulem Black Ops Cold War. Situaci nepomáhají osvětlit ani dřívější vyjádření zástupců Activisionu, kteří na jednu strany ústy finančního ředitele Denise Durkina tvrdili, že Warzone pomáhá zvyšovat zájem o každoročně vydávané prémiové díly, ale zároveň dodal, že realisticky počítají s tím, že prodeje mohou být každoročně nižší, nežli vyšší.

Nezbývá tedy než počkat, jak to celé dopadne, začínáme ale bezpečně věřit tomu, že po moderních konfliktech přijde ke slovu opět návrat do minulosti, což může zapůsobit i jako kýžené osvěžení a prostor k dalším inovacím.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru