Call of Duty: Modern Warfare II (2022), Activision, Call of Duty láká k předčasnému hraní kampaně

Call of Duty láká k předčasnému hraní kampaně

Vše odstartuje už zítra. Activision velmi podrobně popisuje odměny i fungování všech módů

Zdroj: Activision
19. 10. 2022
Název: Call of Duty: Modern Warfare II (2022) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Není to vlastně ještě ani tak dávno, kdy jste se těšili na nějakou hru, ta následně vyšla, koupili jste si ji, a pak vás několik dní nikdo neviděl. Alespoň v mém životě to tak bylo. Dnes je ale svět složitější, takže k vydání her přichází manuály, kdy je možné hru předčasně stáhnout, kdy bude spuštěna, co prvního bychom měli vyzkoušet, na co se soustředit, než začne nějaká konkrétní fáze, případně jaké odměny obdržíme, když budeme plnit stanovené výzvy. Nestěžuji si, jen konstatuju. Typickým příkladem toho všeho pak je Call of Duty: Modern Warfare II, který vychází doslova na etapy a vývojáři z Infinity Ward, potažmo z Activisionu, věnují obrovské úsilí na to, aby hráčům všechno podrobně vysvětlili. To nejdůležitější se ale vztahuje k datu vydání, které připadá už na zítřek, pokud jste si hru předobjednali v digitální verzi a spokojíte se s tím, že k dispozici bude prozatím jen singleplayerová část.

Jak už Activision dříve avizoval, od zítřejšího dne – u nás to připadá na 19. hodinu večerní – se můžete po splnění výše uvedených podmínek pustit do hraní Modern Warfare II a zjistit víc o příběhu, který přímo navazuje na předchozí díl z roku 2019. Na Vortexu jsme už o něm psali, takže jen ve zkratce – stará známá jednotka Task Force 141 pokračuje v tajných operacích po celém světě, nyní plně v souvislosti se zavražděním nepřátelského generála během leteckého útoku Spojených států. Znepřátelený režim ale slibuje odplatu v podobě přímého útoku na USA, kterému je nutné zabránit. Do boje se vydávají oblíbení hrdinové Price, MacTavish, Riley nebo Garrick a čeká je podle všeho poměrně divoká jízda napříč mnoha oblastmi a územími. Bojovat se bude také ve vodě, což je jedna z hlavních novinek Modern Warfare II a zcela nepochybně nás čekají obligátní přehnané momenty, jakými se Call of Duty, a typicky právě Modern Warfare už roky pyšní.

Protože ale kampaň nebývá tím nejžhavějším, po čem hráči automaticky s novým dílem Call of Duty sahají, rozhodli se vývojáři jednak k popisovanému rozdělení vydání, ale také k nabídce mnoha bonusů do ostatních módů, které dohráním příběhové části hráči obdrží. Na splnění všech výzev a úkolů mají čas do 28. října, kdy Call of Duty vyjde v plné verzi, včetně multiplayeru nebo módu Special Ops. Pokud máme být konkrétní, z kampaně můžete do zbytku hry získat například čtveřici operátorů – Chuye, Novu, Reyese nebo Hutche. Čekají vás také kosmetické předměty, jako jsou nejrůznější emblémy nebo kartičky. Dočkáte se ale také XP bonusů pro váš primární rank nebo pro zbraně a další speciality, jako jsou například blueprinty pro zbraně v duchu The Union Guard. Vývojáři pak také zmiňují, že předčasné hraní kampaně umožní odemknout ještě specifické záležitosti spojené s konkrétními platformami, jako je například lov trofejí/achievementů například z opakovaného průchodu hrou na nejvyšší obtížnost.

Zdroj: Activision

V dlouhém článku na blogu hry nicméně autoři mluví také o dalším obsahu, který bude dostupný buď hned po vydání nebo pak se startem první sezóny 16. listopadu, kdy se zpřístupní také free to play battle royale Warzone 2.0. Součástí nabídky budou i v úvodu zmiňované mise v PvE režimu Special Ops, které odstartují se třemi misemi na mapě Al Mazrah. V Spec Ops mohou hráči využít speciální batohy s výbavou, podobné setům perků z multiplayeru. Jde o výbavu určenou pro střelce, medika nebo průzkumníka s odpovídajícími gadgety pro zvýšení výdrže vaší výstroje nebo třeba efektivnější odhalování nepřátel i skrze zdi. Vývojáři nicméně počítají i s tím, že od prosince letošního roku budou přidávat do Special Ops i příběhověji laděné raidy, které by měly navazovat na kampaň a přinést propracovanější podobu této herní varianty opět pro trojici spolupracujících hráčů.

Informací o dalším obsahu je ale opravdová záplava, včetně toho, jak se například dostat k operátorům pro Warzone, kde odemykat zbraně, resp. jejich platformy, případně jak nejlépe nacvičit specifický pohyb, abyste i v masovém módu mohli být kompetitivní. Vývojáři rovněž kladou velký důraz na anti-cheatovací systém Ricochet, který zmiňují napříč celým článkem a potvrzují, že od dne jedna bude na PC a částečně i konzolích chránit před vlivem nepoctivých hráčů, kteří nejsou schopní, podotýkáme ve videohře, akceptovat prohru. Hře se budeme samozřejmě věnovat, jak nám čas a kapacity dovolí, rozdělení vydání ale nahrává k tomu, abychom samostatně ohodnotili nejprve kampaň, a pak společnými silami připravili dojmy z multiplayeru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru