Call of Duty: Modern Warfare II (2022), Activision, Call of Duty by se mohlo dočkat spin-offu s Ghostem

Call of Duty by se mohlo dočkat spin-offu s Ghostem

Scenáristé Modern Warfare II svůj vysněný projekt s oblíbenou postavou představili již dříve

Zdroj: Activision
1. 12. 2022
Název: Call of Duty: Modern Warfare II (2022) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Vydání nejnovějšího dílu série Call of Duty už máme za sebou, nicméně příběh Modern Warfare II by ještě nemusel být u konce. Respektive příběh jedné z postav. Vývojáři v Infinity Ward by se totiž rádi více zaměřili na postavu Simona Rileyho, kterého hráči znají spíše jako Ghosta a také díky jeho výrazné masce. Právě on by se mohl stát představitelem vlastní kampaně, jež by mohla fungovat jako spin-off k Modern Warfare II. Scenáristé navíc tuto myšlenku nadhodili již před samotným vydáním hry.

V říjnovém rozhovoru pro IGN nápad zmínil hlavní scenárista Brian Bloom, když zdůraznil, co je na Ghostově postavě zajímavé. Kde se však například ona maska vzala a jaké to má vše pozadí? „Myslíme si, že by to bylo opravdu zajímavé. Prozkoumat a blíže se podívat na to [ikonické] by bylo něco, o čem si myslím, že by se divákům líbilo, a my bychom se do toho rádi pustili,“ uvedl Bloom. S tím souhlasil i narrative director Jeffrey Negus, který se rozhovoru též účastnil. Pro celý tým by pak navíc mělo jít o vysněný spin-off.

Nyní se však zdá, že by nemuselo jít jen o přání vývojářů. Už během vývoje Modern Warfare II měl být s touto myšlenkou osloven i Ghostův herec Samuel Roukin, jemuž vývojáři představili svůj záměr a možnosti, co jeho postava zažila ještě před dějem hry. Podle blíže neurčeného zdroje, s nímž přišel web WhatIfGaming, by navíc nemuselo jít jen o Ghosta, jelikož by mělo být záměrem vytvořit několik kampaní, z nichž by se každá soustředila na jinou postavu. Výsledkem by měla být prémiová hra vztahující se přímo k Modern Warfare II, což by odpovídalo nedávným informacím o plánech kolem Call of Duty pro příští rok.

V roce 2023 má dorazit placená hra, která by však měla být ve skutečnosti jen velkým rozšířením Call of Duty: Modern Warfare II, nicméně podle Jasona Schreiera na tomto projektu dělá studio Sledgehammer Games. Oficiálně zatím žádná Ghostova kampaň potvrzena nebyla, nicméně ohlasy hráčů a fanoušků právě na postavu Simona „Ghosta“ Rileyho, která se těší velké oblibě na sociálních sítích díky nejrůznějším videím nebo memům, by mohly Activision přesvědčit, aby se rozhodlo vyjít scenáristům z Infinity Ward vstříc a tento spin-off dopřát jim i hráčům. Studio se však v tuto chvíli nijak nevyjádřilo.

Stojí za zmínku, že fanoušci se shodou okolností v těchto dnech sami dovtípili, jak slavný Ghost pod maskou vypadá. „Sundal“ mu ji uživatel Redditu s přezdívkou Crafty-Astronomer905 a jak se ukázalo, Ghost má tvář svého hereckého představitele Samuela Roukina. Takhle to působí logicky, ale klidně se s jeho modelem tváře nikdo obtěžovat nemusel. Nebo je to snad další indicie, že se skutečně může stát hrdinou vlastního rozšiřujícího příběhu…?

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru