Call of Duty 2020 může dle nových spekulací vyjít už v září

Do multiplayeru se má vrátit standardní minimapa a chystá se i druhá mapa pro Warzone

Zdroj: Call of Duty: Black Ops, Activision
29. 6. 2020

S oznámením nového Call of Duty, o kterém jsme pravidelně informovali v souvislosti s možným zasazením do období studené války, se poměrně otevřeně počítalo už na prezentaci prvních her pro PlayStation 5. Jak jste ale mohli začátkem června sami zjistit, k žádnému oznámení nedošlo a někteří insideři se od té doby nechali slyšet, že plány na odhalení byly přesunuty až na srpen. Ani tento odklad – byť samozřejmě neoficiální a ze strany Activisionu nekomentovaný – však nezastavil proudění dalších zákulisních informací, které se o víkendu zhmotnily ve videu od youtubera s přezdívkou Xclusive Ace. S odkazem na velmi blízké zdroje vývojářů z Treyarchu pustil do světa spoustu informací o multiplayeru nového Call of Duty a fanoušci je považují za poměrně věrohodné i proto, že video bylo po krátké chvíli označeno za soukromé a již nelze přehrát.

Co se týče herních režimů, Xclusive Ace nebyl nikterak detailní, naznačil však, že by se zpět neměl vracet poměrně oblíbený Gunfight

Xclusive Ace v první řadě tvrdí, že nový díl Call of Duty by mohl vyjít už v září. Je to v porovnání s obvyklou praxí trochu dříve, sám Xclusive Ace ale přiznává, že ani sami vývojáři konkrétní datum neznají a možná dojde k odkladu až na tradičnější listopadový termín. Podle nových informací ale na tom má být vývoj hry dobře, hra je z převážné části hotová, a to včetně příběhové kampaně, která by měla navazovat či jinak vycházet z dění Black Ops. Co se týče multiplayeru, Xclusive Ace tvrdí, že všechny mapy jsou již připravené a zašel tak daleko, že několik z údajně plánované desítky pojmenoval. Má jít například o malou lokaci na lodi v Černém moři, obchodní dům, pouštní mapu Satellite a další místa nazvaná Tundra, KGB či Tank. Co se týče herních režimů, Xclusive Ace nebyl nikterak detailní, naznačil však, že by se zpět neměl vracet poměrně oblíbený Gunfight, tedy svižná akce 2 na 2, ale pouze standardní multiplayerová hra, v níž proti sobě stane šest a šest protivníků. Údajně však má probíhat i testování varianty 3 na 3 a je pravděpodobné, že právě s herními módy budou moci vývojáři i do budoucna nakládat relativně pružně.

Obecně by se pak měli fanoušci podle insidera těšit také na návrat standardní minimapy, znázorňující nepřítele, který vystřelí netlumenou zbraní. Místo killstreaků prý vývojáři letošního Call of Duty uplatní scorestreaky, tedy bonusy odemykané nikoliv za počet fragů, ale za nasbírané body. A mluví se i o zvýšení zdraví na hodnotu 150 a odstranění perku Dead Silence, který na omezenou dobu eliminoval zvuky kroků a je noční můrou/silnou zbraní snad všech, kdo hrají aktuální díl. V závěru svého videa pak Xclusive Ace mluví také o samostatném battle royale režimuWarzone, který by se měl s příchodem letošního Call of Duty dočkat druhé mapy. Má být údajně zasazena do Ruska, mluví se o konkrétních lokacích jako jsou doly, chemická laboratoř či zoologická zahrada a také o jezeru uprostřed mapy. Rozloha má být v porovnání se stávající mapou trochu menší, ale výhodou má být otevřenější povaha a tudíž i možnost střílet na větší vzdálenost.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru