Bývalí vývojáři Apexu a Titanfallu založili vlastní studio

Bývalí vývojáři Apexu a Titanfallu založili vlastní studio

Ve Wildlight Entertainment pracuje i člověk, který měl pracovat na nové kampani pro Titanfall

Zdroj: Wildlight Entertainment
18. 2. 2023

Skupina bývalých vysoce postavených zaměstnanců Respawnu oznámila založení vlastního studia (přes Eurogamer). Za iniciativou nejvýrazněji stojí Dusty Welch, který byl generálním manažerem týmu vyvíjejícího Apex Legends a ředitel designu Jason McCord, který s Welchem pracoval na populární battle royale akci. Součástí týmu je ale také game director Chad Grenier nebo Mohammad Alavi, jehož jméno bylo v posledních týdnech skloňováno v souvislosti se spekulacemi o vývoji třetího Titanfallu, resp. singleplayerové kampaně, která měla být součástí Apexu odehrávajícího se ve stejném univerzu.

Studio Wildlight Entertainment, jak se nová společnost jmenuje, staví své základy na vzdálené práci z domova a podle informací z nově spuštěných webových stránek momentálně tímto způsobem zaměstnává 28 lidí. „Jsme nové, plně financované herní studio zaměřené na vytváření velkých, odvážných a originálních herních světů té nejvyšší kvality a rozsahu,“ říkají pak o sobě vývojáři a potvrzují, že už nějakou dobu v tichosti pracují na své první hře. „I když ještě chvíli potrvá, než vám budeme moci říct víc, jsme nadmíru nadšení z toho, co se chystá,“ dodal pak tým Wildlight Entertainment.

Zdroj: Wildlight Entertainment

Webové stránky jsou skoupé na další informace, přesto si nelze nevšimnout stylizace pozadí a hlavně obrázku v patičce webu. Na skále stojí siluety tří postav – patrně dvou mužů a jedné ženy – které jsou dobrodružně vybaveny. Muž vlevo drží útočnou pušku a má nápadnou vojenskou čepici, muž uprostřed má v ruce luk a žena napravo pro změnu odstřelovací pušku. V kódu stránky je pak tato část zabalena do sekce pojmenované „explorers“, tedy průzkumníci, a určitě bychom mohli začít spekulovat, na čem se ve Wildlight pracuje. Až časem ale uvidíme, zda se vývojáři ovlivnění vývojem Apexu budou chtít vydat podobným směrem, alespoň ve smyslu týmové akce s rozdělením na jednotlivé role, nebo jde jen o nevinné matení, aby měli fanoušci nějakou potravu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru