Bus Simulator 21, Astragon Entertainment, Bus Simulator 21 nás vezme do Spojených států

Bus Simulator 21 nás vezme do Spojených států

Budeme řídit elektrické i patrové autobusy. Autoři slibují lepší grafiku i realističtější svět

Zdroj: Astragon
30. 9. 2020
Název: Bus Simulator 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Mnohé kdysi netradiční simulátory se už úspěšně zbavily nálepky “bizarní” a nehledali bychom je jen u poklady v supermarketu. Mezi ty šťastnější určitě patří i série Bus Simulator, která se příští rok rozroste o další díl. Nový titul byl představen už v srpnu, ale v minulý týden jsme se dočkali nového videa a dalších podrobností. To je víc než dobrý důvod podívat se blíže na hru, které jsme se zatím na Vortexu nevěnovali.

Podobně jako ve Farming Simulatoru se nabídka map skládá z jednoho staršího území a jedné úplné novinky. Znovu se vrátíme do Evropy ve vylepšené verzi Seaside Valley z Bus Simulatoru 18, která bude obsahovat i rozšíření Kerststadt a Sonnstein. Úplnou novinkou pak bude mapa Angel Shores situovaná do Spojených států. Tato oblast je inspirovaná San Franciscem a jeho okolím, přičemž se flotila autobusů samozřejmě rozšíří také o příslušná autentická vozidla.

Jeden řídí a druhý si vyzkouší roli revizora

Hra má být mnohem otevřenější než dřív a víc lákat k průzkumu měst i jejich čtvrtí. Nemusíte ale zůstat navždy za volantem coby řidič, můžete se stát šéfem vlastního dopravního podniku, který sami vybudujete. Tento režim nabídne ještě víc možností a svobody než minule.

Tohoto úkolu se ale stejně tak může namísto vás ujmout umělá inteligence, zatímco vy budete pěkně dál vozit cestující jako první den v práci. Hra nabídne klasický singl i možnost kooperativního multiplayeru, v němž si zajezdíte spolu s přáteli. Kamarád vás může třeba jen svézt, anebo si můžete zahrát například na revizora v jeho autobusu.

Mezi novými vozy najdeme například ty od skotské společnosti Alexander Dennis. Samozřejmě ale dojde i na další výrobce a různé typy oficiálně licencovaných modelů. Chybět nebudou patrové ani elektrické autobusy. Zdejší flotila má být tou dosud největší. Z dalších značek dojde třeba na Iveco. Ostatní výrobce mají autoři odhalit později.

Vývojáři myslí nejen na ostřílené veterány MHD, ale i nováčky a nabídnou několik stupňů obtížnosti. Především jim vždy ochotně nabídne pomocnou ruku virtuální průvodkyně, kterou můžete znát už z předchozí hry. Chytřejší by měla být také umělá inteligence, provoz v ulicích i chodci. To všichni se mají chovat přirozeněji.

V nabídce najdete kampaně pro obě mapy, náhodné události, vedlejší úkoly i klasický sandbox, který vám umožní hrát vlastním tempem a dělat si, co chcete. Ve hře se střídá den a noc i počasí. Titul pohání Unreal Engine od Epicu a grafika prošla dalším upgradem. Autoři slibují spoustu vylepšení a nových detailů, díky nimž má svět působit mnohem živějším dojmem. To platí i pro chování jeho virtuálních obyvatel, kteří budou chtít přirozeně ráno cestovat především z předměstí do práce v centru a odpoledne zase zpátky domů. Dynamická denní doba se samozřejmě odrazí i na podobě světa.

Na titulu pracují rakouští vývojáři ze studia Stillalive a vydává jej Astragon. Bus Simulator 21 vyjde na PC a konzolích příští rok. Pokud jde o konzole, zmiňují zatím výrobci jen PS4 a Xbox One, ale je docela dobře možné, že časem dojde i na nativní next-gen verze. Pár dalších drobností se můžete dozvědět z posledního videa. Za pozornost ale stojí, i kdybyste chtěli jen vidět, jak bude hra vypadat v akci.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru