Destiny 2, Activision, Bungie představuje expanzi Witch Queen pro Destiny 2

Bungie představuje expanzi Witch Queen pro Destiny 2

Odstartovala také nová sezóna a vývojáři se připravují na oslavy 30 let svého působení

Zdroj: Bungie
25. 8. 2021
Název: Destiny 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2017

Po sérii mnoha náznaků a spekulací představili vývojáři ze studia Bungie další velkou expanzi pro Destiny 2. Nese název The Witch Queen, dostupná bude od 22. února 2022 a hráči se v ní přesunou do bažinatého světa v kapesním vesmíru vytvořeném rasou Hive. Právě jemu vládne ona čarodějná královna Savathûn, jejíž armádu tvoří dosud neviděná monstra. V jejich středu pak stojí tzv. Lucent Brood – zástupci nepřátelské rasy Hive, v nichž tříme stejná síla Světla jako v Guardianech. Aby je bylo možné porazit, hráči budou muset poprvé v historii Destiny vytvořit vlastní mocnou zbraň díky novému systému pro crafting, který se stává jedním z největších lákadel chystaného rozšíření.

Jak popisují vývojáři, Savathûn dlouhé roky spřádala své plány, brala na sebe podobu důvěryhodných spojenců a spřádala síť lží, která se táhla napříč celou galaxií. Hráči se ale v rozšíření dozví pravdu o jejích ďábelských plánech a budou čelit výzvě, s jakou se údajně dosud nesetkali. Jsou jimi oni nepřátelé využívající sílu Světla, o kterou se dosud Guardiani nemuseli s nikým dělit. Jak už padlo v úvodu, cesta ke zničení Lucent Brood a pravděpodobně i samotné královny vede přes vlastní zbraň, kterou budou moci hráči sami vytvořit v rámci craftingu. To znamená možnost spojovat do sebe unikátní kombinace modifikací, shaderů a vybrané zbraně, z níž se stane tzv. Glaive. Jde o novou třídu zbraně pro boj na blízko s použitím first person kamery s tím, že Glaive bude možné využít díky plošným výbuchům i na střední vzdálenost a současně také jako štít.

Důležitou roli bude pochopitelně hrát i trůnní svět královny Savathûn, který je zahalený mnoha tajemstvími a celý balancuje na pomezí mezi silami Světla a Temnoty. V rámci rozšíření budou hráči vystaveni novým výzvám, včetně aktivitám pro šest hráčů a chystá se pochopitelně i nový raid, ve kterém se vydají do útrob potopené lodi Pyramid. Chystá se rovněž několik možných edic, ve kterých bude možné rozšíření nad rámec standardního balení získat. V edici Deluxe získáte například veškerý předchozí obsah, nejrůznější emblémy, skiny na Ghosta či exotickou zbraň. V edici, která zároveň oslavuje 30leté výročí založení Bungie, získáte navíc dungeon, spoustu zbraní, brnění, ornamenty či vylepšení na zbraně. A nakonec ve sběratelské edici získáte nad rámec vyjmenovaných digitálních bonusů i fyzické dárky, jako je replika Ghosta rasy Hive, který se svého odhalení dočkal v prvním traileru, knížku s lorem Destiny nebo přístupovou kartu.

Pokud však chcete něco nového hned teď, vývojáři upozorňují, že startuje nová sezóna – Season of the Lost – která má současně sloužit jako úvod k chystanému rozšíření. Nová sezóna běží od včerejšího večera a hráči se mohou pouštět do nových misí a výzev. Připraven je Astral Alignment pro šest hráčů, výprava do Shattered Realmu nebo nový quest, na jehož konci na vás čeká další exotická zbraň. Na pozadí se pak bude odvíjet příběh o Mara Sov, jejím bratrovi Uldrenovi a linkách, které všechno spojí s několikrát zmiňovanou Savathûn. Důležité je také připomenout, že v Destiny 2 je nyní dostupná také možnost zahrát si napříč všemi dostupnými platformami bez jakéhokoliv omezení, takže komunita zcela nepochybně nebude trpět na žádné roztříštění a může se v duchu příběhu a příběhového pozadí Destiny spojit proti Temnotě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru