Bulánci, SleepTeam, Bulánci 2.0 už vybrali přes 3 miliony korun a nabídnou víc

Bulánci 2.0 už vybrali přes 3 miliony korun a nabídnou víc

Díky fanouškům hra zamíří na PC, konzole, Mac i mobily a dočká se editoru i cross-playe

Zdroj: SleepTeam
19. 5. 2021
Název: Bulánci Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 21. 9. 2023

O comebacku Bulánkůnepochybně víte. Novinka od studia SleepTeam se úspěšně uchází o přízeň hráčů na crowdfundingové platformě Startovač. A právě tato kampaň si zaslouží další článek. Autoři původně usilovali o půl milionu korun. V tuto chvíli už mají na kontě skoro 3,2 milionu korun a do konce kampaně přitom zbývá ještě 28 dní. Vyvrcholí 16. června.

Samotní autoři říkají, že je takový zájem překvapil a už připravují další odměny. V rámci kampaně už fanoušci společnými silami dosáhli toho, že se vybralo dost peněz vedle verze pro PC a konzole i na Mac, mobilní telefony, editor levelů a cross-platform multiplayer.

Kdo by odolal tištěnému vydání bulánčí poezie?

Autoři plánují vydání na příští rok a hra už nebude zdarma. Vývojáři ale slibují, že Bulánci 2.0 nebudou jen stará klasika v novém povlečení, ale přinesou řadu vylepšení. Novinky nás čekají na poli singlu i multiplayeru. Těšit se můžeme na klasické i úplně nové úrovně. Dojde na střídání dne a noci nebo proměnlivé počasí. Samozřejmostí je úprava postav… totiž polštářů.

Pokud jde o odměny, autoři pro podporovatele připravili předběžný přístup, zmínku v titulcích, sběratelské figurky, hostování při dabingu, party s autory nebo chystanou karetní hru. Ale třeba také tištěné vydání bulánčí poezie nebo originální kresbu.

Nejnižší příhoz začíná na 250 korunách, za 400 už můžete mít plnou verzi, za 600 přístup do předběžného přístupu a tak dál. Maximální možný příhoz činí 150 tisíc korun a stále je k dispozici. Tým ale neočekává jen finance. V rámci early access verze plánují autoři sbírat postřehy a zpětnou vazbu od hráčů, kteří se tak mohou zapojit do tvůrčího procesu.

Návrat po 20 letech nepřišel jen tak. Autoři o něm dlouho uvažovali, až je nakonec komunita přesvědčila. Nepůjde o remaster, ale novou hru v moderní grafice, slibuje studio. Původní vývojáři, kteří ještě před Bulánky vytvořili adventuru Polda, se k milované značce vracejí. O kontinuitu se tak fanoušci bát nemusí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru