Bůh války vyzval k ukončení konzolových válek

Bůh války vyzval k ukončení konzolových válek

Nejvíc cen BAFTA má God of War Ragnarök. Absolutním vítězem se stali Vampire Survivors

Zdroj: BAFTA
31. 3. 2023

Ceny BAFTA možná nejsou tak známé jako The Game Awards, ale stále patří mezi nejprestižnější ocenění ve světě videoher. Včera se udílely během slavnostního ceremoniálu a přinesly zajímavé výsledky. Absolutním vítězem se stala hra Vampire Survivors, která dokázala porazit God of War Ragnarök. Bůh války na druhé straně ukořistil šest dalších cen – nejvíc ze všech nominovaných. Celkem usiloval God of War o vítězství ve 14 kategoriích. Měl nejvíc nominací v celé historii BAFTA.

Vývojáři z týmu Santa Monica Studio získali ceny za nejlepší animace, zvuk, hudbu i pro herce v hlavní a vedlejší roli. Kromě toho také vybojovali cenu, kterou jako jedinou “uděluje” veřejnost prostřednictvím hlasování. Vampire Survivors bodovali kromě ceny pro absolutního vítěze také v kategorii nejlepší design.

Elden Ring se musel spokojit se dvěma soškami pro nejlepší novou značku a multiplayer, kde překonal typické vítěze v podobě on-line akcí. Stejně úspěšný byl Tunic, ale v kategoriích nejlepší debut a umělecký přínos. Cenu za nejlepší příběh vybojovalo Immortality od Sama Barlowa. Překvapením bylo, že Stray nezískalo ani jedno vítězství navzdory hned několika nominacím. Elden Ring měl sedm nominaci, Stray dokonce osm.

Šúhei Jošida ze Sony převzal ocenění BAFTA Fellowship, které se uděluje za mimořádný dlouholetý přínos. Dočkal se ovací vestoje a prohlásil, že nezávislí vývojáři mají dál snít, protože jejich příští hra může změnit herní průmysl navždy.

Herec Christopher Judge ve své děkovné řeči po vítězství v kategorii nejlepší hlavní role vyzval hráče, aby ukončili konzolové války. Upozornil, že hráče víc věcí spojuje, než rozděluje. “Nezáleží na tom, jakou platformu milujete, jakou hru milujete, jste stále součástí herní komunity, tak si dejte pokoj,” uvedl. Samozřejmě nezapomněl poděkovat fanouškům za podporu.

Seznam oceněných

Animation
God of War Ragnarök

Evolving Game
Final Fantasy XIV Online

Original Property
Elden Ring

Audio Achievement
God of War Ragnarök

Game Design
Vampire Survivors

British Game
Rollerdrome

Artistic Achievement
Tunic

Multiplayer
Elden Ring

Narrative
Immortality

Performer in a Supporting
Role Laya Deleon Hayes jako Angrboda v God of War Ragnarök

Music
God of War Ragnarök

EE Game of the Year
God of War Ragnarök

Technical Achievement
Horizon Forbidden West

Family
Kirby and the Forgotten Land

Debut Game
Tunic

BAFTA Fellowship
Šúhei Jošida

Game Beyond Entertainment
Endling: Extinction is Forever

Performer in a Leading Role
Christopher Judge jako Kratos v God of War Ragnarök

Best Game
Vampire Survivors

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru