Silent Hill: The Short Message, Konami, Bude The Short Message jako P.T. pro Silent Hill f?

Bude The Short Message jako P.T. pro Silent Hill f?

Unikl titulní obrázek a popisek hry. S jistotou míří na PlayStation 5. Příběh nás prý překvapí

Zdroj: Konami
31. 12. 2022
Název: Silent Hill: The Short Message Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 1. 2. 2024

Název Silent Hill: The Short Message nám není neznámý. Poprvé jsme o něm psali letos v září, když titul obdržel rating v Jižní Koreji a už tehdy se spekulovalo, že by mohlo jít o kratší hratelný teaser ve stylu P.T. V té době jsme ale na slavnostní oznámení nových her z populární japonské hororové ságy teprve čekali. Jenže když na netrpělivě očekávaný přenos Konami konečně došlo, žádný Silent Hill: The Short Message mezi představenými projekty nebyl. Teď se vrací znovu do hry.

Další indicie znovu přinesla databáze ratingové komise, tentokrát na Tchaj-wanu. V jejím záznamu se objevil zmíněný titul ve verzi pro konzoli PlayStation 5. Podle databáze je hra vhodná od 15 let. A jako by to samo o sobě nebylo dost zajímavé, nezůstalo jen u toho. Populární insider Dusk Golem později vypátral také titulní artwork a dokonce i krátký popisek hry. Zdá se navíc, že titul vzniká přímo v Konami, žádném z externích spolupracujících studií.

Popisek říká, že jakási Anita přišla do opuštěného bytu, aby se setkala se svou kamarádkou Mayou. Když se probudila, zjistila, že je zde uvězněná. Musí uniknout před vlastními děsy i příšerami, které se toulají po chodbách. Musí odhalit pravdu o událostech, které ji polapily, a pokusit se uniknout dřív než její vlastní trauma pohltí její vůli přežít.

Dusk Golem k tomu přitom sám přidal pár detailů. Je prý nadšený, že se tahle věc konečně dostane lidem do rukou, ať už dorazí kdykoli. Upřesnil přitom, že jde o ten projekt s dívkou/monstrem s třešňovými květy, z nějž dříve uniklo několik obrázků a o kterém se opakovaně referovalo jako o Sakuře. Dusk Golem také prozradil (pozor, mírný spoiler), že Anita se vypraví do opuštěného bytu, protože tu její nejlepší kamarádka Maya spáchala sebevraždu. Nejde ale podle něj o žádný zvrat, bude to odhaleno hned na začátku.

Uniklé obrázky z projektu Silent Hill: The Short Message/Sakura

Příběh má být velmi zajímavý a podle Dusk Golema ho prý zatím nikdo neuhodl. Nechce ale přidávat další podrobnosti, aby nezkazil překvapení. Hodně se spekuluje také o možném propojení s nedávno oficiálně oznámenou hrou Silent Hill f už kvůli podobné květinové estetice. Je možné, že mají oba projekty nějakou souvislost? K tomu Dusk Golem říká, že stále platí, co už napsal dříve, tedy že nejde o jeden a ten a samý titul, ale jsou podle něj skutečně propojené. A opravdu to má co dočinění se zmíněnými květinovými motivy.

Nicméně za zmínku stojí, že coby výtvarník je pod každou z her nejspíš podepsaný někdo jiný. Design monster a postav v Silent Hillu f má na starost kera, zatímco minimálně pod titulním obrázkem k The Short Message je podepsaný Masahiro Ito, který se zatím oficiálně hlásí jen k podílu na remaku Silent Hillu 2.

Pokud jde o platformy, je podle Dusk Golema skutečně možné že půjde o exkluzivitu pro PS5.

Obrázky z prvního traileru na Silent Hill f

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru