Imperiums: Greek Wars, Kube Games, Brzy vychází nová česká tahová historická strategie

Brzy vychází nová česká tahová historická strategie

Imperiums: Greek Wars dorazí na konci července. Slibují největší mapu starověkého Řecka

Zdroj: Kube Games
4. 7. 2020
Název: Imperiums: Greek Wars Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 30. 7. 2020

Český vývojář Pavel Kubát, který pod hlavičkou týmu Kube Games pracuje na historické tahové 4X strategii Imperiums: Greek Wars, oznámil, že jeho hra vyjde už 30. července. Láká nás přitom na nejdetailnější a největší mapu starověkého Řecka, která kdy byla pro strategii vytvořena, realistickou simulaci expanze říší, lstivou diplomacii, zákeřnou umělou inteligenci nebo prvky antické mytologie. Pokud vás nezaujala konkurenční Total War Saga: Troy od studia Creative Assembly, možná právě v Imperiums najdete zalíbení.

Na výběr budeme mít z necelých tří desítek států, přičemž kromě ambiciózní Makedonie nechybí ani notoricky známé Athény nebo Sparta. K dispozici ale budou také barbaři nebo perské provincie.

Imperiums: Greek Wars mají kombinovat prvky grand strategií a mytologii. Novinka přirozeně navazuje na předchozí historickou tahovou 4X strategii Aggressors: Ancient Rome z roku 2018, která ještě vyšla pod hlavičkou Kubat Software. Ačkoli při pohledu na název nemusí být přízeň na první dobrou jasná, obsah vás v tomto smyslu nenechá na pochybách. Vydáme se do doby Filipa II. Makedonského a pokusíte se splnit jeho sen a sjednotit tehdejší helénský svět pod ochranou velké makedonské říše, lákají nás Kube Games.

Na výběr budeme mít z necelých tří desítek států, přičemž kromě ambiciózní Makedonie nechybí ani notoricky známé Athény nebo Sparta. K dispozici ale budou také barbaři nebo perské provincie. Pavel Kubát slibuje historicky přesný svět, nutnost ovládnout válečnou strategii, taktiku i politickou stránku. Mýty a legendy mají umocnit zážitek ze hry a otevřít cestu k novým napínavým dobrodružstvím starověkých hrdinů, tak jak je chápali tehdejší lidé.

Těšit se prý můžeme na intrikány, válečné štváče i bezohledné politiky. Hra začíná v roce 359 před naším letopočtem a naším úkolem je dovést svůj lid k vítězstvím, spravovat zemi, zajistit jí blahobyt i spravedlivou vládu. A podle autorů to rozhodně nebude snadný úkol. Jak už nám ale Pavel Kubát dříve prozradil, nechce oslovit jen hardcore stratégy a ostřílené veterány. Smyslem není zastrašit a odradit sváteční hráče nebo nováčky v tomto žánru. Hra má proto zájemcům ochotně poskytnout radu i asistenci v oblastech, kde si nejste jistí.

Součástí Imperiums: Greek Wars je rovněž generátor map, s jehož pomocí si můžete vytvořit další různorodé světy. Hra podporuje Steam Workshop a má být snadno modovatelná. Samozřejmostí je multiplayer, ať už online nebo na jednom počítači. Hra míří jen na Windows a nabídne české titulky.

O titulu samotném jsme psali opakovaně. Pavel Kubát byl pak hned dvakrát hostem našeho vidcastu. Ve Vortexu #85 jsme si povídali o hře Aggressors: Ancient Rome, ve Vortexu #115 jsme pak rozebírali právě Imperiums: Greek Wars. Více podrobností o titulu samozřejmě najdete na oficiálním webu nebo v profilu hry na Steamu.

Nejde přitom o zdaleka jedinou českou historickou hru, na které se aktuálně pracuje. Za zmínku určitě stojí antická budovatelská strategie Nebuchadnezzar, plošinovka inspirovaná uměním ArtFormer, akční adventura 1428: Shadows over Silesia nebo adventura Svoboda 1945. Ze slovenských her pak namátkou připomeneme třeba samurajskou bojovku Die by the Blade nebo válečnou tahovou taktickou strategii Secret War.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru