Broken Veil, Sinistrum Games, Broken Veil je jako Little Nightmares z postsovětského Ruska

Broken Veil je Little Nightmares z postsovětského Ruska

Hrdinou logické plošinovky je malý kluk, který trpí obličejovou slepotou a hledá maminku

Zdroj: Sinsitrum Games
10. 5. 2021
Název: Broken Veil Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , ,

Jestliže si potrpíte na strašidelné logické plošinovky, máme něco právě pro vás. Studio Sinistrum Games představilo novou hru, která se zcela očividně inspiruje titulem Little Nightmares od Tarsier Studios. Koneckonců samotní autoři svou novinku Broken Veil popisují jako Little Nightmares, ale v postsovětském Rusku. I zdejší svět budeme sledovat očima malého dítěte a bude pořádně děsivý. Má to být nebezpečné místo pro dospělé a ještě nebezpečnější pro malého chlapce, který nemůže najít svou matku.

Útrapy našeho hrdiny jsou o to strašidelnější, že trpí neurologickou poruchou známou jako prosopagnosie. Kvůli takzvané obličejové slepotě nerozeznává tváře lidí. Naštěstí není tak docela sám a dokáže si povolat na pomoc kočičí přátele díky laserovému ukazovátku. My ho musíme provést jeho oživlou noční můrou.

Jaké to musí být, když nedokážete s jistotou určit, komu patří obličej člověka, který se na vás dívá? Je to přítel, anebo někdo, kdo se za něj jen vydává?

Autoři slibují temné a záhadné postsovětské městečko, strach i survival prvky v hratelnosti. Náš malý hrdina je vyděšený, ostatně jen si představte, jaké to musí být, když nedokážete s jistotou určit, komu patří obličej člověka, který se na vás dívá. Je to přítel, anebo někdo, kdo se za něj jen vydává? Jen my mu dokážeme pomoct projít davem “bez tváře”.

Díky tomu nemá jít o obyčejnou hororovou hru, tahle nejistota se má odrazit na hratelnosti i hádankách. Jak už bylo řečeno, díky kočičím pomocníků bude možné dostat se někam, kam hrdina sám nemůže, vyřešit tu hádanku, anebo se jednoduše uklidnit, pokud bude strachu až příliš. Hráči se podle studia musí naučit svůj strach zvládat. Čeká nás schovávání, prchání, překonávání překážek a nebezpečí i puzzly.

Okolí bude nepříjemné a děsivé. Malé provinční městečko se má nacházet uprostřed ničeho. Autoři se přitom inspirovali vlastními vzpomínkami a zkušeností, aby vytvořili autentické stylizované prostředí, které připomene specifickou postsovětskou atmosféru. I přes strašidelnou povahu má být prostředí realistické a inspirované skutečnými místy. Narazíme tu na paneláky, opuštěná staveniště nebo zchátralý sirotčinec. A každé místo má svá tajemství.

Tým se ptá, zda budeme mít dost odvahy zjistit, co vše tu na nás číhá. Máme odhalit nějaká temná tajemství. Za hrou stojí ruské studio Sinsitrum Games. Je to mladý nezávislý tým složený prý z talentovaných profesionálů. Vznikl v roce 2019 a autoři si chtějí splnit sen a vytvořit hru, jakou by si sami zahráli. Sdílejí podle svých slov stejnou vášeň pro atmosférické hororové logické plošinovky. Broken Veil je takovým titulem, říkají.

Má vyjít ještě letos na PC

Broken Veil se bude ucházet o přízeň hráčů na Kickstarteru. Kampaň se spustí ještě ve druhém čtvrtletí letošního roku. Tehdy se také dozvíme další podrobnosti o tomto zneklidňujícím dobrodružství. Pravidelné novinky ale můžete dostávat díky sociálním sítím a newsletteru, do nějž se lze přihlásit na oficiálním webu.

Broken Veil v tuto chvíli míří jen na PC a už má profil na Steamu, který slibuje vydání ještě na letošní rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru