Brněnský tým BatFields už nedělá TauCeti, ale novou hru pro CI Games

BatFields už nedělá TauCeti, ale novou hru pro CI Games

Nové studio BatFields navazuje na BadFly Interactive. Ve hře je také další Dead Effect

Zdroj: BadFly Interactive
19. 10. 2021

Letos v dubnu jsme poprvé na Vortexu psali, že nový brněnský tým InGame Studios, který pracuje na nějakém duchovním nástupci Vietcongu, tvoří bývalí BadFly Interactive, kteří se přejmenovali a dostali novou identitu. Firmu nicméně opustili původní zakladatelé, upozornili jsme už tehdy. Brněnský tým BadFly Interactive měl přitom rozpracovanou sci-fi akci TauCeti Unknown Origin a už dříve vytvořil úspěšné hry ze série Dead Effect.

Nyní o sobě zakladatelé BadFly Interactive dali opět vědět. Autoři TauCeti Lubomír Dykast, Jiří Pecher a Ondřej Valášek založili nové studio BatFields. Firma také aktuálně hledá development managera. Ještě zajímavější je ale partner, kterého si BatFields vybrali pro svůj další projekt. Vývojáři se dohodli na vytvoření survival hry s polskou společností CI Games. Firma založená v roce 2002 patří mezi nejvýznamnější na polském trhu a na kontě má značky jako Sniper: Ghost Warrior nebo Lords of the Fallen.

„Vývoj TauCeti je bohužel momentálně pozastaven a popravdě moc nevím, jestli se k němu někdy vůbec vrátíme. I když to mělo potenciál a bylo to takové moje dítě.“

Nová hra vznikne ve spolupráci s interním týmem CI Games a značka bude také patřit této společnosti. Má jít o třetí zásadní IP v portfoliu CI Games. Titul bude pohánět technologie Unreal Engine 5 a vyjde na PC i nové konzole. Přirozeně nás zajímají další podrobnosti a nechtěli jsme se spokojit jen s několika málo veřejně dostupnými informacemi. Jaká je návaznost nového studia na původní tým? Jak došlo na spolupráci s CI Games? A hlavně, co bude se značkou Dead Effect a není snad TauCeti Unknown Origin onou novou hrou, jejíž vývoj ve skutečnosti pokračuje?

Oslovili jsme proto Lubomíra Dykasta, který vedl už BadFly Interactive, a požádali ho, zda nám může říct víc. Podstatné je, že TauCeti není oním novým projektem pro CI Games. “Vývoj TauCeti je bohužel momentálně pozastaven a popravdě moc nevím, jestli se k němu někdy vůbec vrátíme. I když to mělo potenciál a bylo to takové moje dítě. Právě TauCeti nám ale dalo dost zkušeností s Unreal technologií, kterou využijeme pro náš nový projekt,” řekl Vortexu Lubomír Dykast.

Aktuálně je podle něj ale ve hře také pokračování Dead Effectu, o které je zájem, nicméně jde prý spíš o hudbu vzdálenější budoucnosti. “Máme dva parádní scénáře, také hromadu level designů a skvělých nápadů a vše je aktuálně ve fázi příprav a vymýšlení. Pokud bych dělal pokračování, tak to prostě musí být perfektní, takže na to moc nespěchám a rád si nechám nějaký čas na přípravy,” prozradil Lubomír Dykast.

První na řadě je ovšem nový projekt s polskou společností CI Games. “Bude to prostě pecka, nechte se překvapit,” láká nás Lubomír. Pokud jde o společnou historii BatFields a InGame Studios, ano, jádro obou týmů skutečně tvoří veteráni BadFly Interactive. “Dalo by se říci, že BatFields je skutečně nástupcem BadFly,” vysvětlil Lubomír Dykast. “Ve vedení máme zkušené vývojáře a kolem sebe partu mladých a motivovaných lidí s cílem dělat ty nejlepší hry, což je prostě super,” dodal.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru