Britská pošta oslavuje videohry kolekcí známek

Britská pošta oslavuje videohry kolekcí známek

Slavné britské hity připomíná 12 speciálních známek. Není to první podobný případ

7. 1. 2020

Sbírali jste známky, nebo dokonce ještě sbíráte? Já jsem se zaměřil na vesmír, letadla a vzducholodě. Kdybych ale měl tu možnost, rozhodně bych sáhl po těch s motivy z populárních videoher. Právě takové vydá britská královská pošta a objeví se na nich populární hrdinové a značky původem z Velké Británie.

Prominentní místo mezi 12 známkami má aristokratka a archeoložka Lara Croft, která obsadila hned čtyři z nich. Na dalších se pak objevují notoricky známé klasiky let minulých. Aršík s dvanácti známkami se prodává přibližně za 14 liber a britské hity z osmdesátých a devadesátých let pro ně pomohli vybrat novinář Julian Rignall a Sam Dyer z nakladatelství Bitmap Books.

Mluvčí královské pošty Philip Parker vysvětlil, že jde o oslavu britské herní scény, která po desetiletí stojí v čele celého odvětví.

Známky budou k dispozici 21. ledna. Mluvčí královské pošty Philip Parker vysvětlil, že jde o oslavu britské herní scény, která po desetiletí stojí v čele celého odvětví. Mladí designéři v osmdesátých a devadesátých letech podle něj svými ikonickými tituly stanovily standardy pro herní byznys. Je opravdu pěkné vidět, že hry jsou uznány a oslavovány coby součást kultury, a náleží jim tedy místo i na známkách.

O zajímavosti této zprávy nejlépe svědčí, že se události zdaleka nevěnují v jen herní magazíny, ale také běžná média jako BBC nebo The Guardian. Není to ovšem samozřejmě poprvé, kdy se hry na známky dostaly. Pěknou kolekci známek s videoherní tématikou jsme objevili například zde a pocházejí z celého světa. Ta nejstarší z nich je z Nizozemska a vydána byla už v roce 1988.

Kromě samotných známek britská pošta vydá i speciální aršík s 10 malými známkami s Larou Croft a celou kolekci věnovanou hráčům. Limitovaná edice obsahuje pohlednice s příběhy jednotlivých titulů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru