Breath of the Wild bude mít pokračování

Breath of the Wild bude mít pokračování

Portfolio nových her pro Switch doplní i Geralt a vetřelec

11. 6. 2019

Prezentace Nintendo Direct vysílaná u příležitosti E3 přinesla rovnou několik nečekaných oznámení a tento vydavatel dal celému světu jasně najevo, že s tou nejmenší a papírově nejslabší ze současných konzolí je zapotřebí počítat. Vybíráme pro vás ty největší nejzajímavější oznámení.

Zelda se vrátí ve velkém stylu

Tím nejvýbušnějším překvapením je bezesporu oznámení přímého pokračování povedeného RPG Breath of the Wild. První díl zažil mamutí úspěch a prokazatelně dokázal prodávat i samotný hardware. Navíc paradoxně došlo i k situaci, že mezi zákazníky jeden čas kolovalo více kopií hry pro Switch, než kolik se mezi nimi pohybovalo samotných konzolí. Hra vyšla v březnu před dvěma roky a oznámení jejího pokračování je sice překvapením, nedá se ale přímo říci, že by s něčím takovým nešlo v delším časovém horizontu počítat. Zedla je dlouhodobě jednou z nejmocnějších značek Nintenda a obrovský úspěch originálu (překonaných 14 milionů kopií) si přímo říká o sequel. K tomu jsme mohli vidět krátký teaser, nic dalšího bohužel prozatím nevíme.

U Zeldy ale ještě zůstaneme, neboť už 26 let starý titul The Legend of Zelda: Link’s Awakening dostane moderní remake. A z nové ukázky víme, že tento roztomile vypadající titul dorazí na Switch už 20. září.

Zaklínač 3: Divoký hon, dosud největší a nejambicióznější RPG od CD Projektu RED zamíří na Nintendo Switch. Hra bude obsahovat všechny přídavky, ale obsahovat bude bez pochyb četná technická omezení. Dle informací od Nintenda by měl Geralt na Switch dorazit ještě letos, přesné datum vydání ale neznáme. Co se dalších portů týče, tak Nintendo Direct rovněž nalákalo na porty pátého a šestého dílu série Resident Evil, na hutný horor Alien: Isolation a na akční RPG Dauntless.

Na atraktivní mix hororu a komedie se pokouší nalákat adventura Luigi’s Mansion 3. V té se hráči vydají do honosného sídla, které však obývá celá řada duchů. A ne všichni jsou hodní, nicméně hlavní hrdina má v rukávu eso v podobě příhodně pojmenované zbraně Poltergust-00. Ta dokáže upoutat pozornost strašidel a následně je vcucnout. Pokud se budou zmítat, lze s nimi trochu zamávat po okolí. Z toho může kápnout nějaká odměna, anebo s takto částečně lapeným duchem lze likvidovat ostatní strašidla. Největším lákadlem je ale zřejmě to, že hlavní hrdina Luigi může kdykoli povolat svého parťáka jménem Gooigi. Ten se umí kupříkladu protahovat mřížemi a co je nejlepší – ovládat ho může druhý spoluhráč. Vedle této kooperace pak hra nabídne i multiplayer pro více hráčů v režimu jménem ScareScraper.

Na závěr ještě můžeme telegraficky zmínit, že Pokémon Sword a Shield budou podporovat Pokéball Plus. Third person akce Daemon X Machina vyjde 13. září a Animal Crossing se bohužel odkládá až na další rok. Vývojáři jako útěchu alespoň poskytli novou upoutávku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru