Diablo IV, Blizzard Entertainment, Brány pekla se otevírají, vychází Diablo IV

Brány pekla se otevírají, vychází Diablo IV

Hrát už mohou všichni. Během uplynulých dní přišel významný patch a mluví se o DLC

Zdroj: Blizzard
6. 6. 2023
Název: Diablo IV Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 6. 6. 2023

Ano, ano, víme, Diablo IV od vývojářů z Blizzardu už je technicky vzato venku od 2. června, kdy se do hraní mohli pustit hráči s předobjednávkou dražší edice, ctíme ale oficiální a globální datum vydání, které připadá na dnešek. Od 1 hodiny ranní už na servery mohli přijít všichni, kdo třeba nepodlehli mánii nebo si úplně obyčejným způsobem koupili hru bez dalších bonusů navíc a připojují se tak k veskrze nadšeným hráčům, kteří už stihli strávit ve hře desítky hodin. Protože se ale v době předběžného přístupu stala v souvislosti s Diablem IV celá řada zajímavých věcí, k uvedení hry pro vás máme rychlý soupis toho nejdůležitějšího, co by vás mohlo pobavit, ale zároveň vás třeba upozornit na některé z důležitých změn, které už vývojáři ve hře na základě zpětné vazby hráčů provedli.

Servery drží

Jednu z nejdůležitějších zpráv jsme pro jistotu před krátkou chvíli sami ověřili. Ačkoliv se servery pod očekávaným náporem další vlny hráčů netvářily po vydání hry příliš stabilně, Blizzard dokázal situaci vyřešit během několika hodin – z našeho pohledu v průběhu noci a brzkého rána – takže připojení kolem 10. hodiny dopolední už proběhlo bez chybové hlášky nebo dlouhého čekání ve frontě. Nikdo zřejmě neočekával, že se nevyskytne vůbec žádný problém, nutno ale vývojáře pochválit za perfektní přípravu a nesrovnatelně hladší průběh uvedení hry, než v případě Diabla III. Pokud byste na problémy dnes ve špičce narazili, nejbezpečnější variantou je sledovat například profil Blizzardu na Twitteru, konkrétně účty zákaznické podpory, v našem případě Blizzard CS EU. Zde, nebo pak na účtu určeném pro hráče v Severní Americe, informují vývojáři o aktuálním stavu a nejrychleji na tomto místě zjistíte, jestli se vyskytnul nějaký problém, resp. kdy bude výhledově vyřešen. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by hra neměla být dostupná, i když drobné čekání přijít může.

První velký patch

Jak už jsme zmínili v úvodu, hra už samozřejmě obdržela několik patchů, z nichž jeden významně zasáhl do vlastností většiny hrdinů. Do hry dorazil už 3. června – šlo konkrétně o posun na verzi 1.0.2d – a v už rozehraných hrách nadělal solidní paseku. Vývojáři sice uvedli, že chtějí, aby se hráči cítili silní, ale s ohledem na integritu hry, stejně jako na soubojový systém, museli sílu všech kromě nekromanta ubrat. Detailně vypisovat změny v jednotlivých skillech, by nebylo ani přehledné, ani příliš k užitku – pokud hrajete, nebo se do hraní teprve pustíte, můžete se podívat na příslušnou stránku s detailem patche, který jasně vypisuje čísla a procenta a je srozumitelný i pro ty, kdo nevládnou angličtinou. Za sebe mohu komentovat jen kouzelníka a jeho dramatický pokles šance na lucky hit pomocí skillu Arc Lash, který spadl z 30 na 14 procent, což mě ve výsledku přinutilo poohlédnout se po jiném buildu a přehodit všechny získané skill pointy. Pokud hrajete nebo budete hrát za nekromanta, můžete se ale naopak těšit na zvýšení útoku u Blood Lance z 67,5 na 80 procent, Army of the Dead dává po patchi 45 namísto 30 procent a Blood Wave se posouvá z 90 na 120 procent.

Dva datadisky ve vývoji

Ačkoliv byla hra teprve dnes oficiálně uvedena do prodeje, vývojáři z Blizzardu dávají jasně najevo, že ji chtějí držet při životě dlouhou dobu. Pomohou jim i datadisky, které jsou už v přípravě, což potvrdil v rozhovoru v Kinda Funny Games generální manažer hry Rod Fergusson. „Ve chvíli, kdy tady sedíme, se už připravujeme na spuštění hry, dokončujeme první sezónu, pracujeme na druhé, pracujeme na prvním datadisku a pouštíme se do vývoje následujícího. Na tomhle všem děláme, a to hra ještě ani nevyšla,“ řekl Fergusson. Dodal také, že formát live service je pro hru udržitelnější, než jak tomu bylo v případě Diabla III a vývojáři budou moci soustavně přidávat další obsah v průběhu sezón. Není ovšem bez povšimnutí, že ačkoliv Diablo IV obdrží víc datdisků než Diablo III, ale také Diablo II, ne všichni hráči tuto informaci vzali tak optimisticky, jak ji Fergusson předkládal. Hráčům se podobné zprávy v době, kdy hru ještě ani nemohou hrát, příliš nelíbí a mohou vývojáře podezírat z toho, že si již připravený obsah nechávají na pozdější dobu, aby za něj mohli účtovat další peníze. Na druhou stranu ale Blizzard nikdy nesliboval, že hra vyjde coby kompletní prémiový titul, takže jde spíše o aktuální rozpoložení hráčů nežli skutečný problém se hrou.

Úroveň 100 dosažena

Že se někteří hráči opravdu těšili, až bude Diablo IV v kompletní verzi dostupné, naznačují i první zprávy o dosažení maximální možné úrovně. Level 100 se podařilo jako jednomu z prvních dosáhnout youtuberovi a streamerovi s přezdívkou Rob2628 za přibližně 54 hodin hraní. To vše dokázal vměstnat do necelých tří dní, takže si asi sami umíte udělat obrázek o tom, jak oddaný hře doopravdy je. Jen pro zajímavost, Rob hrál za barbara a zaměřil se při tom na Whirlwind a shouty. Férově ale musím doplnit, že se na nejvyšší level nedostal jen průchodem kampaní, ale za pomoci exploitu s možností opakovat donekonečna vybraný dungeon. Chyba spočívala v tom, že když z něj po vyčištění odešel vedoucí hráč skupiny, dungeon se resetoval a hráči, kteří v něm zůstali, jej mohli proběhnout znovu. Rob2628 si vybral dungeon Champions Demise a točil ho pořád dokola, než přišel Blizzard s opravou. Na zaznamenaném prvenství to už ale nic nemění.

Naše i zahraniční recenze

Jak už jsme uvedli výše, Diablo IV se dočkalo v prvních dnech skvělého přijetí, což samozřejmě podtrhují recenze od médií, která měla možnost hrát ještě před spuštěním early accessu. Agregátor Metacritic uvádí skóre 87 pro PC verzi, 88 na PS5 a dokonce 92 na Xboxu Series. Hra přitom vyšla i na PS4 a Xbox One, které ale zatím nemají dostatek recenzí na to, aby mohlo být určeno Metascore. Co se týče naší recenze, pustili jsme se do hraní v pátek, ale jak už to u tátů s rodinami bývá, recenzování ještě nějaký čas sebere. V průběhu dnešního dne ale chceme Diablo IV streamovat – konkrétně verzi pro Xbox Series – takže si můžeme povědět víc o prvních dojmech a zejména rozdílech od betaverze, případně nakouknout společně do druhého aktu.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru