Bobby Kotick konečně promluvil o stavu v Activisionu

První reakce na žalobu byla krátkozraká, říká prezident firmy. Zaměstnanci vyjdou na protest

28. 7. 2021

Se startem nového dne přichází i další vývoj v kauze, která se točí kolem společnosti Activision Blizzard. Po žalobě, kterou podal Úřad pro férové pracovní podmínky (DEFH) kvůli diskriminaci na pracovišti a sexuálnímu obtěžování, přišla rychlá odpověď od vedení Activisionu, která žalobu odmítla, označila ji za nezodpovědnou a z velké části za bezpředmětnou. Rychlé popření toho, o co DEFH usiluje, však pouze přililo olej do ohně a jednotliví zaměstnanci se nejprve jednotlivě a následně i hromadně začali ozývat s vyjádřením nesouhlasu a ostré kritiky. V reakci na včerejší dění tak přichází první veřejné prohlášení prezidenta Activisionu Bobbyho Koticka, který se snaží celou situaci uklidnit a slibuje zlepšení podmínek.

„Tento týden byl velmi náročný a znepokojivý,“ načíná své prohlášení Kotick. Hned vzápětí děkuje všem, kdo měli dostatek odvahy a mluvili o své zkušenosti s nepřijatelnými podmínky na pracovišti. „Velmi si vážím vaší odvahy, na každém hlase záleží a nyní i v budoucnu vám budeme lépe naslouchat,“ dodává prezident Activisionu. V přímém rozporu s původní zprávou společnosti pak Bobby Kotick vyjmenovává, že je nezbytné uznat všechny pohledy na danou kauzu a respektovat pocity těch, s nimiž bylo jakkoliv špatně zacházeno. Přiznal také, že v mnoha případech nevyjádřilo vedení dostatečnou míru empatie a pochopení, což se má do budoucna změnit. Kotick nicméně oceňuje, že aktuální reakce ze strany zaměstnanců je tak silná, protože dokazuje, že zlepšení podmínek v Activisionu a Blizzardu je společným zájmem a lidé, kteří v kancelářích těchto společností pracují nad svým zaměstnavatelem nezlomili hůl.

Activision i Blizzard by měly zahájit segmenty, v nichž budou vedoucí pracovníci naslouchat řadovým zaměstnancům v debatě nad zlepšením situace.

„Přijmeme rychlá opatření, abychom byli dostatečně citlivou a starostlivou společností, pro kterou jste přišli pracovat, a abychom vám zajistili bezpečné prostředí,“ vzkazuje Kotick zaměstnancům. Ostře se pak vymezuje proti jakýmkoliv projevům diskriminace i obtěžování a tvrdí, že ve společnosti pro ně není místo. „Okamžitě vyhodnocujeme práci manažerů a vedoucích pracovníků v celé společnosti. Každý, u koho bude zjištěno, že bránil integritě našich procesů a vyvozování důsledků, bude propuštěn,“ slibuje prezident Activisionu a přidává i další body na cestě k nápravě rozklížených poměrů. Activision i Blizzard by měly zahájit segmenty, v nichž budou vedoucí pracovníci naslouchat řadovým zaměstnancům v debatě nad zlepšením situace. Dojde na personální změny, úpravou projdou i některé hry v souvislosti s odstraněním závadného obsahu a změní se i proces přijímání nových zaměstnanců. „Začátkem tohoto roku jsem rozeslal e-mail, ve kterém jsem požadoval, aby všichni vedoucí náboru zajistili, že na všechny volné pozice budou mít k dispozici různorodé kandidáty,“ zmiňuje Kotick v souladu s aktuálními tendencemi ve společnosti, která nepřijímá zaměstnance na základě jeho zkušeností a schopností, ale dle kvót a snahy o umělou diverzitu.

„Vaše blaho zůstává mou prioritou a nebudu šetřit žádné firemní prostředky, abych zajistil, že naše společnost bude mít co nejpřívětivější, nejpohodlnější a nejbezpečnější kulturu,“ dodává Bobby Kotick. Ani to už ale nezastaví plánovaný protestní pochod zaměstnanců, který se uskuteční v průběhu dnešního dne. V souladu s tím se opět ve Spojených státech otevírá diskuze nad založením odborů, zaměstnanci Activisionu a Blizzardu ale Bloombergu potvrdili, že tento konkrétní protest se týká jen žaloby a následné kauzy. Blizzard pak z druhé strany potvrdil, že všem zaměstnancům, kteří se protestu zúčastní, nabídne placené volno podle smlouvy a usnesení o dovolené. Zaměstnanci budou požadovat zlepšení podmínek na pracovišti, zejména k ženám, a to konkrétně k afroameričankám, transgender ženám, nebinárním lidem a dalším menšinám.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru