Bloomberg: Nintendo požádalo vývojáře o přípravu na 4K

Bloomberg: Nintendo požádalo vývojáře o přípravu na 4K

Někteří autoři her už mají chystat podporu pro vysoké rozlišení na spekulovaném Switchi Pro

Zdroj: ilustrační foto, vizualizace Switch Pro
9. 9. 2020

Náznaky, že Nintendo skutečně připravuje výkonnější verzi hybridní konzole Switch se rychle množí. Tentokrát přišel s dalším střípkem respektovaný Bloomberg. Zopakoval, že japonský výrobce už chystá upgradovaný model. Zjevně jej ale mají na trh doprovodit také hry, které podtrhnou jeho výhody. Několik herních vývojářů už pod podmínkou anonymity Bloombergu prozradilo, že je Nintendo požádalo, aby počítali s tím, že jejich hry mohou běžet ve vyšším rozlišení. Mluví se až o 4K, ale znovu je na tomto místě nutné podtrhnout, že to neznamená, že všechny hry poběží ve 4K, nebo že se o to Nintendo snaží.

4K zvládne třeba i maličká Apple TV, je to “jen” maximální možná hodnota. V handheld módu může být reálné rozlišení mnohem nižší a i na televizi třeba hypotetický Switch Pro může u náročnějších her cílit na nižší rozlišení a 4K si rezervovat třeba pro 2D hry. I tyto ohlasy v každém případě nasvědčují tomu, že výkonnější model je na cestě a Nintendo by jinak nechtělo, aby autoři her přizpůsobovali své nadcházející tituly vysokému rozlišení. Výrobce měl také subdodavatele požádat, aby zvýšili produkci konzole, o níž je obrovský zájem navzdory tomu, že na spadnutí jsou dvě konzole nové generace od konkurenčních firem.

Vrátí se CD Projekt i k Zaklínači na Switch Pro?

Upgradu by se hypoteticky mohly dočkat i nějaké starší hry, jako tomu bylo třeba při nástupu Xboxu One X. Kotaku spekuluje například o Zaklínači 3. Vzhledem k tomu, že Saber, který udělal port pro Switch, aktuálně chystá i next-gen verzi, není úplně vyloučené, že by se mohl vrátit i k Nintendu.

Aby bylo zřejmější, že 4K není pro cestovní zařízení nesplnitelná hodnota, ale jen otázka času a praktického využití, můžeme vám připomenout například křížence handheldu a herního mini notebooku GPD WIN Max. Ten má sice jen osmipalcovou obrazovku s rozlišením 1280×800 bodů, ale je schopen výstupu až ve 4K na displeji.

Už dříve se spekulovalo, že takzvaný Switch Pro by mohl vyjít začátkem příštího roku a nabídnout upscaling rozlišení za pomoci umělé inteligence.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru