Bloodborne Kart se přejmenovalo a vyjde na konci května

Bloodborne Kart se přejmenovalo a vyjde na konci května

Sony narušila plány autorky na retro závodní hru už v lednu. Problém to pro ní ale nebyl

Zdroj: Lilith Walther
3. 4. 2024

Vedle toho, že je Bloodborne od vývojářů z FromSoftware vynikající záležitostí, je rovněž synonymem nenaplněných tužeb. Mnoho let už fanoušci žádají vývojáře, ale hlavně společnost Sony, která je majitelem této značky, aby konečně došlo na nativní verzi pro PlayStation 5 nebo alespoň update, který by ve hře odemknu režim pro 60 fps. Nic z toho se ale neděje, fanoušci se tu a tam nechávají unést neoficiálními důkazy, že by to bylo technologicky možné a nadále čekají na jakoukoliv zprávu, která by týkala čehokoliv, co má v názvu Bloodborne. Delší dobu tak mohli sledovat vývoj stylizované retro závodní hry Bloodborne Kart, která vznikala pod rukama vývojářky Lilith Walther, ovšem do té doby, dokud v lednu letošního roku projevila Sony zájem o svou IP a vysvětlila vývojářce, že takhle se její hra opravdu jmenovat nemůže. Jak jsme vás ale zkraje letošního roku informovali, autorka hry si z toho nedělala těžkou hlavu, už před několika měsíci potvrdila, že počítá s přejmenováním a slíbila, že hra vyjde. Od této chvíle se navíc můžete těšit už zcela konkrétně, protože přejmenovaná hra Nightmare Kart dorazí na Steam a Itch.io 30. května a bude k dispozici zdarma.

Na aktuální verzi hry se můžete podívat v novém videu, které se v průběhu noci z úterý na středu objevilo na kanále zmíněné vývojářky. Zachovává si věrnou estetiku her z původního PlayStationu, atmosférou i nadále připomíná Bloodborne a teaser zdobí i skvělá hudba od Evelyn Lark s démonským hlasem Wese Wigginse na pozadí. Jak Lilith Walther připomíná, plná verze nabídne 20 závodníků, 16 okruhů, režim kampaně, v níž nebudou chybět bossfighty a také bojový „versus“ mód. Pokud byste nicméně hledali na zmíněných platformách příslušný zápis v databázi, zatím byste neuspěli. Autorky Nightmare Kart prezentace patrně zpřístupní až ve chvíli, kdy se přiblíží datum vydání, což ale v tuto chvíli není rozhodující.

Podstatný je neutuchající zájem o hru, bez ohledu na to, že musela kvůli právním záležitostem změnit jméno. Hráčům se líbí pečlivost a přesnost, se kterou se Walther podařilo zachytit nejen atmosféru hry, ale právě i technickou stránku. Ostatně, zájem o retro závody podtrhuje bezmála 20 tisíc zhlédnutí necelý den starého videa a stovky komentářů nejen na YouTube, ale také na dalších sociálních sítích. Lilith Walther je aktivní také na Patreonu, kde má několik stovek podporovatelů a i bez nutnosti posílat jí peníze můžete sledovat deníček z vývoje hry. Aktuální update pak nad rámec teaser traileru přináší i pohled do již přepracovaného hlavního menu, které reflektuje změnu názvu hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru