Blood Bowl 3, Nacon, Blood Bowl 3 se po vydání setkal s ostrou kritikou

Blood Bowl 3 se po vydání setkal s ostrou kritikou

Vedle chyb poukazují hráči zejména na monetizaci. Vývojáři reagují dalším vysvětlováním

Zdroj: Nacon
27. 2. 2023
Název: Blood Bowl 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 23. 2. 2023

Třetí díl svérázné sportovní strategie Blood Bowl od vývojářů ze studia Cyanide vyšel po sérii odkladů 23. února. Nedá se ovšem mluvit o tom, že by fanoušci po titulu skočili s velkou radostí a hráli jeden fotbalový zápas za druhým. Už fáze předbězného přístupu do plné verze naznačila, že je ve hře velké množství chyb, které však po vydání zcela zastínily velmi negativní reakce na monetizaci. Vývojáři proto ještě s koncem minulého týdne zareagovali dlouhým blogovým příspěvkem (přes GamesRadar), ve kterém slibují opravit největší chyby a znovu vysvětlují celou filosofii za mikroplatbami, kterými si hráči ve hře mohou pořídit kosmetické předměty.

„Dovolte nám začít poděkováním za podporu a za to, že hrajete naší hru,“ začali vývojáři zlehka. Podtrhují také, že o Blood Bowl 3 projevilo zájem obrovské množství hráčů v předběžně odemknuté hře, k níž se o několik dní předem dostali hráči s dražšími edicemi. Férově ovšem přiznávají, že se kolem titulu točí řada problémů, kam spadá v první řadě zmiňovaná monetizace, ale také obecný stav hry, nefunkční servery nebo nepříjemnosti vzniklé kolem edice Brutal, k jejíž obsahu se neoprávněně – patrně vinou Steamu – dostali i ti, kdo si koupili základní verzi.

Bez ohledu na kritiku stojí vývojáři za tím, že je monetizace férová a v podstatě jen opakují to, co už zaznělo dříve.

Vývojáři ujistili, že bezchybné fungování hry je jejich největší prioritou. Slibují proto, že udělají maximum, aby se opravě všech bugů a prvků věnovali tak rychle, jak to jen jde. „Věříme, že se Blood Bowl 3 bude neustále vyvíjet. Dokonce i konec našeho obsahového plánu není definitivním koncem. Budeme neustále přidávat obsah a události,“ říkají zástupci Cyanide a pouští se do řešení monetizace. Bez ohledu na kritiku stojí vývojáři za tím, že je systém férový a v podstatě jen opakují to, co už zaznělo dříve. I hráči, kteří zaplatí pouze za samotnou hru – tedy v základní verzi 30 eur – mohou získat obyčejným hraním spoustu kosmetických předmětů. Pokud ale zaplatí, obdrží raritnější výbavu, která však žádným způsobem neovlivňuje hratelnost a je čistě kosmetická.

Do nabídky spadá nejen výbava hráčů, ale také jednotlivé stadiony, roztleskávačky nebo třeba trenéři, kterých je ale podle názorů hráčů až příliš nízké množství v bezplatné úrovni. Navíc poukazují na to, že systém je pořádně chamtivý, protože předměty odemykáte po jednom kusu, takže třeba jednu konkrétní helmu musíte získat jedenáctkrát, abyste ji mohli nasadit všem hráčům týmu. Už se samozřejmě objevují přepočty, kolik by stálo vybavit celý tým nejen helmami, ale i dalšími součástmi výstroje, a asi vás nepřekvapí, že v takovém případě částka stoupá k vyšším desítkám dolarů.

Vývojáři ale vytrvale opakují, že díky levelování ve hře mohou hráči získat 1000 Warpstonů – místní prémiové měny – a dále 8 předmětů běžné kvality, 24 předmětů vyšší kvality a 8 epických kousků. Lidé z Cyanide se rovněž odkazují k plánovanému sezónnímu obsahu, který odstartuje v květnu a přinese bezplatný i placený battle pass, ve kterém bude odměn ještě víc. „Všechny ale budou kosmetické a nedají vám žádnou výhodu. [Legendární kousky] mají být na hřišti vidět a jsou určeny vašim nejlepším hráčům,“ doplňují pak vývojáři.

V dalších odstavcích mluví o chybě s edicí Brutal, která pozitivně postihla majitele základní edice, ale negativně dopadla na ty, kdo si proti základní ceně sáhli hlouběji do peněženky. Po rozhodnutí vývojářů tak neoprávněně obdarovaným hráčům zůstane 1000 Warpstonů, ale budou jim odebrány všechny kosmetické předměty. A z druhé strany právoplatní majitelé dostanou odškodnění 1000 Warpstonů a 500 navrch za kompenzace dalších problémů. K nim se řadí odpojování od rozehraných online her, nekontrolovatelné pády do operačního systému a další myriádu chyb, která se otiskla ve velmi špatném hodnocení na Steamu a vlně negativních recenzí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru