Layers of Fear, Bloober Team, Bloober Team ukázal 11 minut z remaku Layers of Fear

Bloober ukázal 11 minut z remaku Layers of Fear

Reimaginace láká na rozšíření příběhu i změny v hratelnosti. Bude možné se bránit

Zdroj: Bloober Team
18. 3. 2023
Název: Layers of Fear Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 6. 2023

Polské studio Bloober Team, které dnes právem patří mezi specialisty na hororové hry a samo se tak označuje, prorazilo především titulem Layers of Fear z roku 2016. Zatímco nyní v Blooberu pracují na remaku Silent Hillu 2, případně novém survival hororu, který byl oznámen na konci roku, nesmíme zapomínat ani na remake jejich zásadního titulu. Reimaginace Layers of Fear, která se ještě donedávna jmenovala Layers of Fears a Bloober na ní pracuje s Anshar Studios, se konečně blíže ukazuje. V nejnovějším videu se můžeme podívat na vydatných 11 minut ze hry.

Layers of Fear není jen obyčejným remakem, jelikož spojuje původní hru z roku 2016 včetně rozšíření Inheritance a také pokračování Layers of Fear 2 z roku 2019. Kromě toho nás ale čeká i rozehrání dalšího příběhu v rámci nové kapitoly The Last Note, která představí manželku malíře z původní hry a s ní samozřejmě i nové vyprávění. Samotná ukázka, s níž se Bloober Team pochlubil, zachycuje průchod demem a vezme nás do nové lokace v podobě majáku, která je součástí další nové kapitoly The Lighthouse, jež podle všeho spojují jednotlivé příběhy dohromady. Právě v majáku zastihneme našeho protagonistu, spisovatele, jenž se snaží najít inspiraci pro své dílo. Té nakonec najde a především zažije více než dost…

Hra běží na Unreal Enginu 5 a v pohybu vypadá správně ponuře, temně, depresivně i strašidelně, především díky nasvícení. Největší skok lze samozřejmě zaznamenat v porovnání s prvním titulem ze série. Vylepšená grafická stránka ovšem není tím jediným, na co vývojáři lákají a o co by se měli hráči zajímat. Došlo i na změny ve hratelnosti, přičemž jedna z nich je poměrně zásadní, jelikož nově hra nabízí možnost se bránit. Jak je přímo zachyceno ve videu, slouží k tomu lucerna, která může být nápomocna při zahánění duchů. A samotné světlo samozřejmě může řešit i často vytýkaný problém s přílišnou tmavostí původní hry.

Layers of Fear vyjde letos v červnu na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru