Silent Hill 2 (remake), Konami, Bloober Team se spojuje s Konami a Silent Hill je znovu na stole

Bloober se spojuje s Konami a Silent Hill je znovu na stole

Polští vývojáři hororů uzavřeli partnerství s japonským gigantem. Vše do sebe zapadá

Zdroj: Silent Hill
30. 6. 2021
Název: Silent Hill 2 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Polské studio Bloober Team (Layers of Fear, Observer, Blair Witch, The Medium) oznámilo uzavření strategického partnerství s japonskou společností Konami. Obě firmy mají dělat na společných projektech a tuto informaci se dozvídáme po měsících spekulací, že polští vývojáři mohou pracovat na novém Silent Hillu.

Prezident Bloober Teamu Piotr Babieno prohlásil, že je to historický den a vyvrcholení několikaleté práce. “Skutečnost, že se taková renomovaná společnost jako Konami rozhodla spolupracovat s Bloober Teamem, znamená, že jsme se připojili ke světovým lídrům ve hrách a stali se rovnocenným partnerem na tomto trhu,” uvedl Babieno.

Bloober Team už v únoru naznačil, že dělá na nějaké slavné hororové značce od velmi slavného vydavatele.

Obě strany mají spolupracovat na tvorbě obsahu i sdílet know-how. Spolupráci si podle očekávání pochvalují rovněž Konami a těší se na to, co přinese. Z našeho pohledu je ale mnohem zajímavější připomenout si, co se na konto spekulovaného Silent Hillu od Bloober Teamu napsalo v uplynulých měsících.

Opakovaně se řešilo, že polští specialisté na strašidelné hry mají být jedním ze studií, kterým Konami svěřilo značku Silent Hill. Nejspíš ne jediným. Další má podle různých indicií vznikat v Japonsku, možná v Sony. Bloober Team už v únoru naznačil, že dělá na nějaké slavné hororové značce od velmi slavného vydavatele. Piotr Babieno tehdy neřekl, o jakou IP jde, ale prohlásil, že lidé budou nadšení.

Akira Jamaoka si pustil pusu na špacír

Stojí také za připomenutí, že dvorní skladatel série Silent Hill Akira Jamaoka se podílel na soundtracku ke hře The Medium. A určitě si vzpomenete i na to, jak v únoru sliboval velké oznámení s tím, že je to projekt, v jehož existenci hráči doufají. Tehdy prohlásil, že má být představen v létě. Zřejmě tak nechtěně prozradil v rozhovoru pro magazín Al Hub něco, co neměl, protože později byl web nucen tento výrok stáhnout.

Co to vše znamená pro další Silent Hill, který má vznikat v Japonsku, není jasné. Ani to, zda půjde o ten projekt od Sony, o němž se opakovaně mluví už od loňského jara. Konami mělo původně podle insiderů oslovit se Silent Hillem také autory Until Dawn ze studia Supermassive Games, ale když se nedohodli, z nápadu na projekt se stala epizodická hororová série The Dark Pictures Anthology.

Více podrobností o spekulovaném novém Silent Hillu, respektive hned několika možných hrách najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru