Layers of Fear, Bloober Team, Bloober Team naznačuje další příběh pro Layers of Fear

Bloober Team naznačuje další příběh pro Layers of Fear

Může se zaměřit na pianistku, manželku malíře z prvního dílu. Věci se dějí i kolem Silent Hillu

Zdroj: Bloober Team
9. 10. 2023
Název: Layers of Fear Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 6. 2023

Vývojáři z polského studia Bloober Team mají plné ruce práce. Jak je známo, jedna část týmu pracuje na remaku hry Silent Hill 2, zatímco další se věnují dalším projektům a vlastním značkám. Konkrétně dění v Blooberu vývojáři poslední dobou příliš nekomentují, začínají se však objevovat oficiální i neoficiální náznaky, že se věci zase daly významněji do pohybu a na hráče možná konečně čekají nějaká zajímavá oznámení. Týkat by se měla nejen zmíněného Silent Hillu 2, ale také série Layers of Fear, která v tomto roce přišla remakem a zřejmě se dočká rozšíření nebo nového dílu.

V hlavní roli pianistka

Začněme u Layers of Fear, protože tady se můžeme odkázat na oficiální náznaky přímo od vývojářů. Před několika dny sdíleli na sociálních sítích krátký příspěvek doplněný obrázkem holčičky hrající na piano. Ačkoliv v obrázku mnozí viděli odkaz na Silent Hill 2 skrze Lauru a její hraní, příspěvek jasně odkazuje k Layers of Fear. „Připravili jsme pro vás něco speciálního, půjde o odhalení první „vrstvy“ našeho tajemství. Více informací přidáme brzy. Tedy, pokud jste už neuhodli, co se chystá,“ napsali vývojáři a kladli důraz právě na slovo layer – vrstva. Jde tedy patrně o odkaz na pianistku, manželku malíře z prvního dílu Layers of Fear, které se ve vlastním menším příběhu věnoval i remake z letošního roku. Víme o ní, že sice přežila požár obchodního domu, ale podepsalo se to na její psychice, kvůli čemuž měla být dokonce převezena do ústavu. Sktuečnost, že je na obrázku zachycena holčička nicméně naznačuje prequel, ať už v podobě dalšího DLC nebo, kdo ví, třeba i nové hry, uvidíme.

Silent Hill 2 a dění na pozadí

Druhá zpráva je o poznání méně konkrétní, ale naznačuje, že vývojáři postupují s přípravami Silent Hillu 2 a minimálně na Steam nahrávají další (testovací) verze hry, případně upravují stránku titulu. Změn si všimnul britský Eurogamer skrze účet Lost in Silent Hill na Twitteru, který odkazuje na SteamDB a seznam provedených aktualizací. Došlo tak například na potvrzení brazilských, portugalských a ukrajinských titulků, změnily se tagy a rovněž zápis o achievementech. Naznačuje to, že by hra mohla být ve finální části příprav k vydání, takže slovní spojení: „již brzy“ v kolonce předpokládaného termínu možná skutečně platí. Faktem ovšem je, že marketingovou kampaň zcela nepochybně nemá na svědomí Bloober ale Konami, které se k nelibosti hráčů zatím k ničemu vážnějšímu nemá. Snad tedy nebudeme muset čekat příliš dlouho.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru