The Medium, Bloober Team, Bloober chystá seriál podle hororu The Medium

Bloober chystá seriál podle hororu The Medium

Na adaptaci se podílí filmař, který pomohl oživit Zaklínače. Autory povzbudili Edgerunners

Zdroj: Bloober Team
5. 10. 2022
Název: The Medium Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 28. 1. 2021

Smršť adaptací videoher nekončí. Další na řadě je psychologický horor The Medium od polského studia Bloober Team (Layers of Fear, Observer, Blair Witch). V koprodukci se společností Platige Image vznikne televizní seriál, jehož přípravy povedou polský animátor, režisér a scenárista Tomasz Bagiński a prezident Blooberu Piotr Babieno. Autory podle jejich slov otevřeně inspiroval úspěch seriálů Cyberpunk: Edgerunners nebo Arcane, který jim prý naznačil, že na takový projekt přišel ten nejlepší čas.

Vývojáři si přitom pochvalují, že s nimi spolupracuje právě Tomasz Bagiński. Ke hrám má dlouhodobě blízko. Podílel se už na filmečcích pro Zaklínače od CD Projektu i jeho seriálové adaptaci od Netflixu coby výkonný producent. Bloober chce vytvořit něco skutečně úžasného a celý tým, který pracuje na konceptu seriálu, věří, že opravdu dělají něco speciálního. Studio proto doufá, že se to odrazí na finálním dílu.

Bude Bloober umět postrašit i na televizní obrazovce?

Babieno říká, že jeho srdci je blízký filmový i herní průmysl a je šťastný, že konečně je to příležitost oba světy propojit. Těší ho i to, že se na projektu podílejí dvě polské společnosti. Jinými slovy, adaptace zůstane doma. Což se hodí i proto, že je The Medium zasazeno do Polska. Nic dalšího nevíme. Netušíme, kdo bude v seriálu hrát, zda se bude držet předlohy po stránce příběhu, kde ho uvidíme ani to, kdy bude mít premiéru.

Stojí za připomenutí, že hlavní hrdinkou hry byla Marianne, která uměla cestovat mezi skutečným a duchovním světem. Hra místy nápadně připomínala sérii Silent Hill, což je zajímavé i ve světle skutečnosti, že se na soundtracku podílel její dvorní skladatel Akira Jamaoka a také se neustále spekuluje, že Bloober aktuálně dělá na nějakém Silent Hillu pro Konami, pravděpodobně remaku druhého dílu.

Více podrobností o hře The Medium najdete v našich starších článcích a připomenout si můžete také starší recenzi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru