Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Blizzard oznámil konec loot boxů v Overwatch

Blizzard oznámil konec loot boxů v Overwatch

Jejich prodej skončí společně s poslední výroční akcí, v Overwatch 2 je nahradí battle pass

Zdroj: Blizzard/koláž, Vortex
10. 8. 2022
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Loot boxy byly a jsou kritizovány v mnoha hrách, nejen v Overwatchi, nicméně právě v něm se nyní konečně s příchodem nástupce schyluje k jejich konci. Zatímco v prvním díle se jednalo o nedílnou součást hry, druhý díl, který bude free-to-play, je nenabídne. O tomto rozhodnutí Blizzard informoval již letos v červnu, teď však došlo ke stanovení přesného data, kdy se hráči budou moci s tímto kontroverzních obsahem rozloučit. Stane se tak k 30. srpnu, kdy bude končit akce Overwatch Anniversary Remix: Vol. 3. Loot boxy v Overwatch 2 nahradí battle pass.

Overwatch Anniversary Remix: Vol. 3 je třetí a zároveň poslední velkou událostí a oslavou hry samotné. Hráči si mohou od včerejška připomenout, co ve hře za uplynulých šest let zažili, případně si vyzkoušet, co jim uniklo, pakliže hru dříve nehráli. Hra tak nabídne režimy a archivní mise, které byly přístupné pouze během různých sezónních událostí, například Uprising, Retribution nebo Storm Rising, dále pak Summer Games, Halloween Terror, Winter Wonderland či Lunar New Year. Dostupné budou i dříve zahrnuté výzvy.

Kromě toho budou k dispozici i starší skiny a vybavení, které se však budou nacházet v loot boxech. Výroční loot boxy nabídnou kromě jiných předmětů i ty z předchozích výročních a sezónních akcí. Ty bude možné zakoupit pouze do 30. srpna, kdy Remix: Vol. 3 končí, pak zůstanou již jen standardní loot boxy, jež lze získat díky hraní. S příchodem Overwatch 2 to současně znamená, že loot boxy zcela zmizí. Druhý díl plně nahradí ten první, který už nebude dostupný. Veškerý zakoupený obsah se převede do Overwatch 2, přičemž se hráči nemají obávat, že by původní měna ztratila hodnotu. Zároveň se otevřou všechny dosud neotevřené loot boxy, aby se jejich obsah též mohl přenést.

Overwatch 2 ovšem placený obsah pochopitelně nabídne i přes svůj free-to-play model. Nadále bude možné zakoupit nejrůznější kosmetiku či vybavení a samozřejmě samotný battle pass. Blizzard se tím snaží dát hráčům větší kontrolu nad tím, co si pořizují. Overwatch 2 bude spuštěn 4. října 2022 na PC PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S a Nintendo Switch.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru