Mass Effect Legendary Edition, Electronic Arts, BioWare oznamují remastery Mass Effectu i další díl

BioWare oznamují remastery Mass Effectu i další díl

N7 day přinesl kýžené informace. Vylepšená trilogie dorazí příští rok, pokračování později

Zdroj: BioWare
7. 11. 2020
Název: Mass Effect Legendary Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 5. 2021

Jak už jsme vás informovali koncem minulého týdne, také letos se mohli fanoušci séri Mass Effect těšit na oslavy dne N7. Ačkoliv akce probíhá každoročně a bývá spíš příležitostí, jak si připomenout památné momenty vesmírné ságy a potěšit se nad plejádou pěkných obrázků či fanouškovských videí, letos jsme byli speciálně ve střehu. Lidé z BioWare totiž pozvali řadu zajímavých hostů, zejména dabérů hlavních postav série, a očekávání vytouženého oznámení hojně spekulovaných remasterů prvních tří dílů bylo doslova hmatatelné. Pokud jste věřili třeba i dnešním náznakům redaktora Eurogameru Toma Phillipse, můžete otevřít pomyslné šampaňské – vývojáři z BioWare vylepšenou kolekci původní trilogie potvrdili jako Mass Effect Legendary Edition a přidali k tomu i formální oznámení, že již pracují na dalším pokračování.

Kolekce Legendary Edition bude obsahovat první tři díly a všechna vydaná DLC spolu s novými zbraněmi a výstrojí, dorazí začátkem příštího roku.

„Po mnoho měsíců náš tým v BioWare tvrdě pracuje na vylepšování textur, shaderů, modelů, efektů a technických aspektů tří obrovských her,“ začal šéf studia Casey Hudson očekávaný blogový příspěvek. Potvrdil, že cílem jeho týmu není připravit remake nebo reimaginaci, ale modernizovat zážitek z celé trilogie, aby si noví hráči i stávající fanoušci mohli všechno užít v té nejlepší možné formě. „Bylo skvělé sledovat dobrodružství komandéra Sheparda, kterak se rodí do nové éry v super ostrém rozlišení, za doprovodu rychlejšího frameratu a krásných grafických vylepšení,“ láká Hudson dál. Dodává také, že coby vývojáři vždycky chtěli sledovat své hry, jak se z původních verzí a platforem dostávají dál a mohou vypadat ještě lépe, než jaká byla původní vize.

Zdroj: BioWare

Kolekce Legendary Edition bude obsahovat první tři díly a všechna vydaná DLC spolu s novými zbraněmi a výstrojí. K dostání bude kompletní balíček tří her na jaře příštího roku a momentálně míří na PC, Xbox One a PlayStation 4. Nezapomíná se ale ani na nové konzole, které podle Hudsona obdrží cílená vylepšení, podrobněji o nich ale hodlá BioWare mluvit až později. To samé se pak týká druhého důležitého oznámení, a sice dalšího dílu celé série, který už v BioWare nějakou dobu vzniká. „Tým veteránů tvrdě pracuje na vizi nové kapitoly univerza Mass Effect. Jsme v úvodní fázi celého projektu a v tuto chvíli vám nemohu víc prozradit, těšíme se ale na to, až s vámi budeme moci sdílet, kam se značka posune dál,“ říká Casey Hudson. Ani slovem se přitom ve svém vzkazu nezmínil o Andromedě – čtvrtém dílu Mass Effectu – který soudě podle ohlasů kritiků i hráčů nezamířil tím správným směrem a je pravděpodobné, že pátý díl zaznamená další restart. K dispozici je jediný obrázek, ze kterého se ale momentálně nedá mnoho vyčíst.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru