Night Runners, Bezplatný hratelný prolog láká na japonské pouliční závody

Bezplatný prolog láká na japonské pouliční závody

Night Runners se inspirují hrami z PS2 a záměrně evokují tehdejší automobilovou kulturu

Zdroj: PLANET JEM
20. 4. 2024
Název: Night Runners Vývojář: Platformy: Žánr:

V posledních dnech jsme přirozeně věnovali tolik péče všem těm velkým věcem a oznámením, že nám skoro nezbýval čas na novinky a hry, které si zaslouží rovněž pozornost, ale mohou zůstat trochu pod radarem. To je i případ retro závodní hry s prvky RPG Night Runners, jejíž bezplatný hratelný prolog najdete na Steamu.

Na titulu pracuje jediný vývojář a je inspirovaný automobilovou kulturou devadesátých a nultých let a hrami z éry PlayStationu 2. Na zajímavý kousek mě upozornil Honza Modrák a že si pozornost zasluhuje, kromě jiného dokazuje skutečnost, že na Steamu prolog chválí celkově 92 procent uživatelů a za posledních 30 dní dokonce 95 procent lidí. Nejde přitom o průměr na základě pár hodnocení. Titul tady už vyzkoušely tisíce lidí.

Night Runners lákají na fotorežim a všemožné efekty připomínající staré filmy a VHS pásky.

Autor nás láká na svět japonského pouličního závodění a podsvětí. Hra je výrazně stylizovaná a zasazená někdy do období mezi lety 1990 a 2009. Navštívíme reálná místa, budeme upravovat svůj vůz a hlavně závodit. Titul láká na velice detailní customizaci, kdy si můžeme vzít do parády nejen výkon a exteriér, ale také interiér a ovládání auta.

Ostatní postavy také budou komentovat nejen naše výkony na silnici, ale právě i vzhled vozu. O svého miláčka se musíte patřičně starat, ale také se jím můžete kochat ve virtuální garáži. Pak už vás čeká kolotoč závodění a vydělávání a upgrady. Night Runners lákají rovněž na fotorežim a všemožné efekty připomínající staré filmy a VHS pásky.

Už tak zajímavý prolog autor navíc dál průběžně vylepšuje, tak se zjevně vyplatí se tu a tam k “demu” vrátit. Plná verze by pak měla vyjít v květnu příštího roku. Hra v tuto chvíli míří jen na PC a hratelný prolog najdete na Steamu. Autora můžete podpořit také na Kickstarteru, kde ještě do konce aktuální kampaně zbývají tři dny. Na svůj projekt žádal asi 43 tisíc dolarů a už vybral přes 91 tisíc. Svou podporu ale můžete směřovat i na Patreon.

Pokud se vám stýská po hrách jako Tokyo Xtreme Racer nebo Need for Speed: Underground, možná jste právě zaparkovali na správné adrese.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru