Bezplatné PUBG Lite po dvou letech končí

Bezplatné PUBG Lite po dvou letech končí

Vývojáři nepřidali žádné vysvětlení. Hru již nejde stáhnout, poběží jen do konce dubna

Zdroj: Krafton
1. 4. 2021

Když v lednu 2019 startovala otevřená beta PlayerUnknown’s Battleground Lite, zdálo se, že vývojáři z PUBG Studio chtějí významněji promluvit do segmentu free to play her také na počítačích a vytvořit určitou protiváhu k velmi úspěšné mobilní verzi. Možnost zahrát si bezplatné PUBG se všemi prvky z velké verze, byť v horší grafice, znělo poměrně lákavě, bez ohledu na to, že tím korejští vývojáři mířili zejména na hráče v regionech, jako je jihovýchodní Asie. Tenhle experiment ale, zdá se, neprobíhal tak, jak si vývojáři představili a po ukončení podpory začátkem roku 2020 se jej teď bez bližšího vysvětlení rozhodli zrušit. Od konce března přestaly fungovat oficiální webové stránky, hru již nejde nově stáhnout a servery budou funkční jen do 29. dubna.

„Jsme vděční za podporu a projevy vášně od obrovského množství fanoušků PUBG Lite, kteří byli po celou dobu s námi. Doufáme, že během pandemie koronaviru poskytlo PUBG Lite našim fanouškům zábavu v době, kdy bylo bezpečnější zůstat doma,“ říkají zástupci vývojářů z mateřské společnosti Krafton ve zprávě na webu hry. „Učinili jsme však těžké rozhodnutí a po mnoha úvahách fungování [hry] ukončíme. S politováním vás proto informujeme, že konec fungování PUBG Lite připadá na 29. duben,“ dodávají a po dvou velmi krátkých odstavcích se loučí tabulkou s důležitými časy.

Až do konce dubna mohou všichni utratit zbývající herní kredity, stejně jako prémiovou měnu L-COIN a v posledních hrách si užít buďto standardní battle royale režim, nebo odlehčenější deathmatch 4v4 na 40 eliminací.

Jak už bylo uvedeno výše, od 30. března není možné hru stáhnout, na konci dubna dojde k vypnutí serverů a ještě celý následující měsíc až do konce května se bude možné obracet na zákaznickou podporu. Tam budou pravděpodobně mířit dotazy, jak bude naloženo s utracenými penězi ve hře, případně zda vývojáři budou hráče se zrušením titulu nějakým způsobem kompenzovat. Platí však, že až do konce dubna mohou všichni utratit zbývající herní kredity, stejně jako prémiovou měnu L-COIN a v posledních hrách si užít buďto standardní battle royale režim, nebo odlehčenější deathmatch 4v4 na 40 eliminací. „Chtěli bychom vyjádřit naší nejupřímnější omluvu, stejně jako nejhlubší uznání vám všem. Dofáme, že jste si váš čas s námi užili a těšíme se na další dobrodružství,“ uzavírají vývojáři bez vysvětlení celou situaci.

V závěru pouze dodáváme, že na rozdíl od velkého PUBG a mobilní verze vývojáři nikdy nezveřejnili počty hráčů PUBG Lite a právě ukončení technické podpory už v průběhu minulého roku nevěstilo nic dobrého. Druhou důležitou věcí je, že právě mobilní PUBG s více než miliardou stažení je převážně v Asii tím nejpopulárnějším z celé rodiny her a je pravděpodobné, že o odlehčenou PC verzi jednoduše nebyl zájem.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru