Bezdrátové připojení k PC nabídne i původní Oculus Quest

Bezdrátové připojení k PC nabídne i původní Oculus Quest

Slíbil to sám Mark Zuckerberg. V aplikacích se rovněž začnou objevovat reklamy z Facebooku

Zdroj: Oculus VR
17. 6. 2021

Ačkoliv můžeme původní verzi VR headsetu Oculus Quest stále považovat za jedno z nejlepších zařízení, které lze označit jako bránu do světa virtuální reality, druhá generace zmiňovaného headsetu dokázala pomyslná vrata oné brány otevřít ještě o kousek víc. Za přijatelnou cenu – pohybující se v rozmezí 12 500-15 000 korun dle velikosti vnitřního úložiště – dostanete výkonnější a ergonomičtější zařízení, které si můžete vzít kamkoliv, případně ho stejně efektivně použít jako desktopovou variantu pro všechny oblíbené tituly třeba na Steamu. Stejně jako první generace, také Oculus Quest 2 nabídl podporu kabelového připojení k PC, konektivitu ale zařízení posunulo ještě dál prostřednictvím bezdrátového spojení Air Link. O něm se mluvilo jako o exkluzivitě pro Quest 2 a mohlo se stát jedním z důvodů, proč by se o novou generaci měli zajímat i majitelé původního Questu. Jenže toto dilema už najednou a vpravdě nečekaně nemusí vůbec řešit – Mark Zuckerberg coby majitel společnosti Oculus VR totiž potvrdil, že Air Link bude fungovat i na starším modelu, a to bezplatně prostřednictvím některého z nadcházejících updatů.

Příspěvek Zuckerberga na Facebooku působí na první pohled velmi nenápadně. Ve velmi krátkém a v podstatě nic neříkajícím videu chtěl demonstrovat změny, které přinese update firmwaru na verzi 30. Podtrhnul, že zařízení teď může ještě efektivněji fungovat jako domácí virtuální kancelář, která je rovněž připravena na multitasking, ale do videa neřekl vůbec nic a vše shrnul do krátkého popisku. V prvním komentáři pak ale zmínil, že podpora pro Air Link dorazí na Quest 1 také, jen neuvedl datum či přibližný odhad, kdy by se uživatelé mohli dočkat. Dáme-li stranou, že zakladatel Facebooku raději neupravil svůj příspěvek a poměrně zásadní informaci přidal do komentářů, jde o odemknutí skvělé funkce, která hráče VR her na počítači zcela osvobodí od kabelů a jakéhokoliv dalšího omezení. Díky rozlišení 1440×1600 bodů pro jedno oko navíc ani první generace Questu není žádným výběhovým zařízením a po Zuckerbergově oznámení nabírá druhý dech.

Zdroj: Oculus VR

Další informace, která na konto Questu přišla, už ale tak radostná není a navazuje na nepříjemnost spojenou s nutností mít účet na Facebooku, aby bylo možné obě generace headsetu smysluplně používat. Aktuální zpráva se totiž týká reklam, které by se měly začít objevovat v aplikacích a hrách, čímž se chce Facebook zasadit o to, aby byl Quest samostatně udržitelnou platformou pro VR. Reklamy z Facebooku se už v květnu začaly objevovat v mobilní aplikaci a jsou logicky cílená přímo na uživatele, který je v zařízení přihlášen ke svému facebookovému účtu. Ostatně, mluvčí společnosti potvrdil, že zařízení bude používat informace o obsahu, který jste si na Facebooku prohlíželi, případně jaké máte aplikace nainstalované v headsetu, případně zařazené do seznamu přání. Reklamy budou interaktivní a je možné na ně buďto rovnou kliknout, nebo odkaz uložit na později.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru