Beyond a Steel Sky, Microids, Revolution Software, Beyond a Steel Sky od autora Broken Swordu míří na konzole

Beyond a Steel Sky od autora Broken Sword i na konzolích

Dystopická kyberpunková adventura Charlese Cecila vyjde na PlayStationu, Xboxu i Switchi

Zdroj: Revolution Software
12. 3. 2021

Adventura Beyond a Steel Sky od Charlese Cecila a studia Revolution Software vyšla už loni v červnu nejprve na Mac, iOS a Apple TV a v červenci pak také na PC. Francouzská společnost Microids nyní oznámila, že hra dorazí také na konzole. Ve třetím čtvrtletí tohoto roku by se z ní měli těšit majitelé PS4, Xboxu One a Switche.

Zatímco dosud byla hra dostupná ve službě Apple Arcade a na Steamu, teď se kromě digitálních verzí můžeme těšit i na krabicovku. Beyond A Steel Sky je pokračování klasiky Beneath a Steel Sky z roku 1994. Hra je zasazena desítky let po originálu a vezme nás do dystopického kyberpunkového Union City.

Charles Cecil oceňuje na Microids především to, že se specializují na adventury, což je pravda. Spojujeme si je například se sérií Syberia.

Estetickou stránku hře vtiskl slavný komiksový výtvarník Dave Gibbons, kterého můžete znát třeba díky opusu Watchmen. Ostatně hra na pohled skutečně připomíná oživlý komiks. Hlavním hrdinou je Robert Foster, který pátrá po uneseném dítěti. Stopy ho zavedou právě až do zmíněného Union City, jednoho z posledních megaměst.

Obě společnosti si samozřejmě partnerství pochvalují. Charles Cecil oceňuje na Microids především to, že se specializují na adventury, což je pravda. Spojujeme si je například se sérií Syberia. To z nich má dělat ideálního partnera pro Beyond a Steel Sky.

Beyond a Steel Sky se na Steamu prodává za 30 eur a zdarma je k němu prolog v podobě komiksu. Za soundtrack pak dáte přibližně 7 eur. Nedávno navíc do hry přibyl komentář vývojářů, který prozrazuje více o titulu, jeho pozadí a tvorbě. Komentář poskytli Charles Cecil, Dave Gibbons a další lidé z různých oddělení celého týmu. Komentář lze volitelně zapínat a vypínat v průběhu hry, ale autoři upozorňují, že se může dotknout spoilerů, pokud jste Beyond a Steel Sky ještě nedohráli.

Hra sbírala v recenzích poměrně pěkné známky, ale nižší, než se očekávalo. Průměr na Metacritic se pohybuje okolo 70 procent. Přímo na Steamu pak hodnotí hru kladně 88 procent hráčů a velmi dobře ji hodnotil třeba magazín PC Gamer.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru