Bethesda zřejmě potvrdila zvěsti o novém Quakovi

Bethesda zřejmě potvrdila zvěsti o novém Quakovi

O "revitalizované edici" budou mluvit lidé z MachineGames. Odhalena má být na QuakeConu

Zdroj: Bethesda
13. 8. 2021

Koncem června jsme vás upozorňovali, že australskou ratingovou komisí prošla hra od studia id Software. Projekt 2021B vydává ZeniMax a má jít o multiplatformní akční hru, která však na rozdíl od projektu 2021A – kterým byl Doom 3 VR – neobdržel nejpřísnější věkový rating a hráči se pustili do spekulací, o co může jít. Tipovali, že by se s přihlédnutím k 25. výročí Quaka mohlo jednat o reboot této série, nebo alespoň remaster některého z předchozích dílů, a jak se zdá, s největší pravděpodobností tipovali správně. Včera představený program QuakeConu totiž v popisu panelu věnovanému sérii Quake zmínil „revitalizovanou“ edici slavné videohry, což by poukazovalo právě na remaster.

Celý program letošního QuakeConu, který pochopitelně proběhne digitálně prostřednictvím mnoha streamů, si můžete prohlédnout na oficiálním webu akce. Panel, o kterém je řeč, má proběhnout v pátek 20. sprna od 16.30 hodin středoevropského času a ještě před úpravou, kterou patrně organizátoři provedli, hlásal popis následující. „Quake je zpět. V tomto speciálním streamu mluví John Linneman z Digital Foundry s Jerkem Gustafssonem z MachineGames o ikonickém odkazu tohoto titulu. Dvojice také probere dodatečný obsah, kterým studio MachineGames přispělo do této revitalizované edice.“

Zdroj: Bethesda

Poslední větu byste už v programu QuakeConu nenašli, můžeme se ale domnívat, že k vymazání došlo právě z toho důvodu, že mělo být odhalení nové edice Quaka překvapením. Na druhou stranu je ale nutné poukázat na určité zmatení, které mohla použitá slova vyvolat a stále zůstává na Bethesdě, id Software či právě MachineGames, aby o zmiňované edici promluvili konkrétněji. Pokud se nejedná o chybu, revitalizovaná verze hry nenaznačuje reboot, ale případné opětovné vydání prvního dílu, který může být doplněn o nový obsah. Přítomnost MachineGames by poukazovala na speciální výroční epizodu, kteoru autoři nové série Wolfenstein vydali v roce 2016. Součástí edice by pak mohly být i konzolové verze – stejně jako se stalo v roce 2019 s Doomem – a po obsahové stránce by mohly být rovněž zahrnuty některé oblíbené komunitní projekty.

QuakeCon budeme pochopitelně na konci příštího týdne sledovat a přineseme vám informace také o Deathloopu, Falloutu 76 či Doomu Eternal, o kterých se bude na akci rovněž mluvit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru