Diablo II: Resurrected, Blizzard Entertainment, Betaverze remasteru Diabla II začne v pátek

Betaverze remasteru Diabla II začne v pátek

Jako první se do ní pustí hráči s předobjednávkou. K dispozici budou dvě další třídy hrdinů

Zdroj: Blizzard
11. 8. 2021

Pokud vývojáři z Vicarious Visions nenarazí na neočekávané problémy, už koncem září se budou moci hráči pustit do hraní remasteru Diabla II. Ještě před tím je ale nutné otestovat další porci obsahu, čemuž poslouží blížící se betatest. Pro hráče, kteří si Diablo II: Resurrected předobjednali, začne už tento pátek, pro všechny ostatní pak o týden později a s poměrně velkorysou nabídkou obsahu. V porovnání s již ukončeným alfatestem přijdou ke slovu další dvě třídy hrdinů – druid a paladin, hráči budou moci vyzkoušet kooperaci až pro osm hráčů, případně PvP souboje a i nadále budou mít v rámci testu dva úvodní akty z kampaně, nově doplněné o přepracované cutscény.

Jak informuje Blizzard v novém blogu, beta bude dostupná na všech cílových platformách kromě Switche – tedy na PC a obou generacích konzolí PlayStation i Xbox. Využít budete moci funkci cross-progresu, díky přístupu skrze účet Battle.netu, jen na konzolích je nutné neustále myslet na aktivní členství v PlayStation Plus, resp. Xbox Live Gold. Není to ale tak snadné, protože zatímco pro hraní v první fázi budete potřebovat Xbox Live Gold, v otevřené fázi nikoliv. Na PlayStationu pak nebude členství vyžadováno pro obě fáze bety vůbec, ale v případě plné verze na obou rodinách konzolí aktivní členství bude vyžadováno pro hraní multiplayer. A pokud se ptáte, proč nebude beta dostupná na Switchi, Blizzard nepřidává žádné vysvětlení ale potvrzuje, že i pro Switchovou verzi platí nabídka bonusu do Diabla III v podobě transmogu Heritage of Arreat.

Vývojáři také potvrdili, že na rozdíl od alfatestu už na hráče nebude nikdo útočit ve chvíli, kdy se bude hra teprve načítat a vysvětlili, že jakýkoliv postup betou nebude možné přenést do plné verze, která dorazí 23. září. V betě z pochopitelných důvodů nebude možné využít vlastní uloženou pozici z původního Diabla II, což je funkce, která bude opět přístupná až v plné verzi. Nic se na ní ale nemění a je nepochybně velkým lákadlem pro věrné fanoušky. A s přihlédnutím k tomu, že hra bude dostupná i na konzolích, také PC verze nabídne podporu ovladače; vývojáři ale upozorňují, že jeho funkčnost je stále ve vývoji a bude po dobu konání betatestu omezená.

Pokud se tedy chcete zapojit, budete mít už od dnešního dne možnost stáhnout si early access a čekat pouze na odemknutí v pátek od 19 hodin našeho času, případně od 17. srpna na konzolích, resp. 18. srpna na PC spustit preload otevřené bety a být připraven 20. srpna rovněž od 19 hodin.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru