Battlefield 2042, Electronic Arts, Betaverze Battlefieldu 2042 má jen kolem 20 GB

Betaverze Battlefieldu 2042 má jen kolem 20 GB

Hráči už mohou začít stahovat. První si zahrají majitelé předobjednávek a členové EA Play

Zdroj: Electronic Arts
5. 10. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Po výživném betatestu Call of Duty: Vanguard přichází ke slovu konkurence. Battlefield 2042 vpustí první hráče do své testovací betaverze už zítra dopoledne a stále existují cesty, jak se k úvodní vlně můžete připojit i vy. V první řadě je nutné samozřejmě stáhnout příslušný balík dat, ať už budete hrát na PC, předchozí generaci konzolí, nebo rovnou na PS5 či Xbox Series. I s přihlédnutím k tomu, že obsahem bety bude pouze režim Conquest na jedné mapě – Orbital – není velikost nikterak závratná. Nejméně musí stáhnout hráči na Xboxu One – pouhých 9 GB, nejvíce pro změnu majitelé PS4 – přes 20 GB. Možnost předčasného stažení, která je už v tuto chvíli aktivní, tak je sice příjemným bonusem, ale nebyla by v tomto případě tak rozhodující.

Další věcí, kterou musíte splnit, abyste si mohli zahrát už zítra, je buďto zaplacení předobjednávky, nebo zajištění členství v programu EA Play na PC či konzolích. Není rozhodující, zda zaplatíte jen základní členství, nebo připlatíte na PC za vyšší tarif EA Play Pro – hrát mohou všichni bez dalšího omezení. Pokud ale skutečně nechcete vynakládat žádné finance, stačí počkat do 8. října, kdy se beta zpřístupní všem bez žádných závazků. I tentokrát je ale možné sledovat, že Electronic Arts chce propagovat svou předplatitelskou službu, což před několika dny jasně platilo u nového ročníku série FIFA, který si tak brzy jako předplatitelé EA Play nemohli zahrát ani majitelé předobjednávek.

Pokud se ale máme vrátit k Battlefieldu, s dnešním spuštěním předčasného stažení bety přišla rovněž informace o změně obsahu základní edice digitální next-gen verze. Od dnešního dne platí, že bude v rámci programu Dual Entitlement – jak jej EA nazývá – zahrnuta do PS5 a Xbox Series verze také standardní edice hry pro předchozí generaci příslušné konzole za nezměněnou cenu 2099 Kč. Dosud se k nim mohli hráči dostat jen zakoupením dvou dražších edic Gold a Ultimate za 2599, resp. 3099 korun. To je velmi vstřícný krok zejména vůči hráčům, kteří teprve čekají na svou novou konzoli a do té doby by si Battlefield 2042 zahráli alespoň na předchozí generaci. Stále je však nutné mít na paměti, že cross-gen bundle nazaručuje cross-gen hraní – PS4/Xbox One verze nebude kompatibilní s PS5/Xbox Series verzí, a to zejména kvůli odlišné maximální rozloze map a počtu zastoupených hráčů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru