Final Fantasy XIV, Square Enix, Beta Final Fantasy XIV na Xboxu začne 21. února

Beta Final Fantasy XIV na Xboxu začne 21. února

Po letech úsilí se Microsoft konečně dočká. Test je určen jen pro hráče s novým účtem

Zdroj: Square Enix
5. 2. 2024
Název: Final Fantasy XIV Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 27. 8. 2013

Na konci loňského července oznámili zástupci Microsoftu, že se hráči již brzy dočkají možnosti zahrát si oceňované MMORPG Final Fantasy XIV na Xboxu. Podle původní zprávy se tak má stát v průběhu prvního či druhého čtvrtletí letošního roku, dosud ale nepřicházela žádná upřesnění, jestli se začne hrát spíše zkraje roku, nebo až v jeho polovině. Nyní ale činí Square Enix důležitý krok na cestě k vydání, když oznamuje datum spuštění betatestu, po jehož ukončení by měla být hra připravena k ostrému startu na další platformě. Pokud Final Fantasy XIV vyhlížíte, zapište si do kalendáře datum 21. února, musíte ale už dopředu počítat s jedním důležitým omezením.

„Otevřená beta bude dostupná jen novým hráčům, kteří budou hrát Final Fantasy XIV úplně poprvé,“ uvádí vývojáři v blogovém příspěvku na oficiálních stránkách série Final Fantasy. Jinak řečeno, ti, kdo by chtěli pro hraní bety využít svůj účet vedený u Square Enix, na kterém již zmíněné MMORPG hráli, mají jednoduše smůlu. „Berte to jako příležitost, pozvat hráče na Xboxu, kteří si ještě nemohli užít neustále se rozšiřující svět Final Fantasy XIV a pusťte se do dobrodružství spolu,“ dodávají pak autoři hry. Jistě, pořád je možné založit si účet nový, bez ohledu na to, zda se už řadíte k veteránům FF XIV, nebo ne, jen zkrátka nebude možné vstoupit do bety s již existující postavou, patrně i kvůli případnému konfliktu s obsahem z rozšíření či úrovněmi, na které se nebude možné v betaverzi dostat.

V tomto ohledu ale nejsou vývojáři nikterak konkrétní a jen opakovaně dodávají, že hráči s existujícím účtem budou muset jednoduše počkat, až fáze betatestu skončí. Zároveň by se hráči neměli pokoušet propojit svůj účet u Square Enix s účtem na Xboxu, zvlášť s ohledem na to, že opětovné rozpojení už prý nebude možné. Povzbudivé ale je, že vývojáři skutečně počítají se spuštěním ostré verze „bezprostředně poté, až skončí beta“, jen zatím neexistuje finální termín, ke kterému se vývojáři dostanou až po posouzení stavu hry během období testování. Hráči nicméně mohou počítat s tím, že se jim odehraná porce hry přenese do plné verze s tím, že nebude nutné základní hru stahovat opětovně.

Na závěr jen připomínáme, že Final Fantasy XIV běží od roku 2013, když odstartovalo na PC a PS3. Dočkala se však mohutné předělávky v podobě verze A Realm Reborn, dorazila také na Mac a v roce 2021 se dočkali také hráči na PS5. Na Xbox původně nezamířila proto, že se Microsoft nestavěl příliš pozitivně ke cross-playi s ostatními platformami a vývojáři zase ze své pozice nechtěli nijak tříštit komunitu hráčů. To se nakonec ukázalo jako dobrá cesta a FF XIV nyní platí za jedno z nejhranějších MMORPG vedle World of Warcraftu. A ještě malé upozornění na závěr, vývojáři potvrdili, že zatímco pro hraní bety nebudou muset mít hráči aktivní předplatné Game Passu, plná verze už na rozdíl od PlayStatonu, kde PS Plus mít nemusíte, vyžadovat bude.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru