Battletoads přiskáčou už příští měsíc na Xbox i PC

Nemilosrdná klasika od Rare z roku 1991 se vrací. Reboot nás láká na kooperaci pro tři hráče

Zdroj: Microsoft
31. 7. 2020

Po Battletoads se zdánlivě slehla zem. Nová hra z náročné série od Rare byla představena pro PC a Xbox One na E3 2019. Teaser se objevil dokonce už o rok dřív. Vzniká v týmu Dlala Studios, lákala na gaučovou kooperaci až pro tři hráče a poctivou ručně kreslenou grafiku. Ale v posledních měsících o ní nebylo skoro slyšet. Tedy až do minulého týdne, kdy se objevil náznak, že hra je možná blíž, než si myslíme. A to se nyní také potvrdilo. Microsoft dnes ukázal nový trailer a oznámil, že titul vyjde už 20. srpna, a to i v Game Passu.

Původní hra z roku 1991 se pro svou vysokou obtížnost stala noční můrou nejednoho naivky, co doufal v oddychovou chodičku-mlátičku.

Poslední hra z této série – Battletoads Arcade – vyšla před dlouhými 26 lety. Novinka sice nevznikala v původním studiu, ale pod bedlivým dohledem Rare. Autoři se zjevně snaží trefit do vkusu především pamětníkům a veteránům, kterým se po beat ‚em up klasice stýskalo, než aby měli ambici “vlichotit” se do přízně novému publiku. Ve hře ostatně nechybí narážky ani na klasické situace a místa z původní hry z roku 1991, která se pro svou vysokou obtížnost stala noční můrou nejednoho naivky, co doufal v oddychovou chodičku-mlátičku. Hlásím se.

Pověstnou náročnost připomíná i aktuální příspěvek na blogu Xboxu. Ale novinka bude asi přeci jen ochotnější slevit z vysokých nároků na vaše reflexy. Reboot také přijde s komiksovější stylizací. Hlavními hrdiny jsou Zitz, Rash a Pimple. Battletoads chtějí hráče zaujmout humorem a nadsázkou, kterou známe z devadesátkových animáků. Uvidíme, zda novinka padne na úrodnou půdu a najde dostatek fanoušků. Hra je vedle Microsoft Storu k dispozici i na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru