Battlefield 2042, Electronic Arts, Battlefield 2042 přináší přepracovanou mapu Renewal

Battlefield 2042 přináší přepracovanou mapu Renewal

DICE stále pokračuje ve zlepšování zážitku. Přináší i nové vozidlo a zbraně z předchozích dílů

Zdroj: Electronic Arts
28. 9. 2022
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

V rámci probíhající druhé sezóny v Battlefieldu 2042 vydali vývojáři z EA DICE další update, který posouvá titul na verzi 2.1. Číslo není klíčové, podstatné je, že se podařilo přepracovat další mapu – po Kaleidoscopu je to Renewal – a připravit několik dalších novinek, které mají v ideálním případě zlepšit celkový zážitek ze hry. Co se týče mapy, hlavním zájmem vývojářů bylo vylepšit souboj na blízko, takže důležité body na mapě jsou nyní blíž u sebe a hráči nemusí tak urputně pobíhat mezi nimi. Zlepšuje se tím i veličina „time to action“, tedy doba, po kterou se zdánlivě kromě přesunů nic neděje, což si ale na druhou stranu vyžádalo i nutné zásahy do podoby mapy, z níž zmizely některé části.

„Pracovali jsme jak s terénem, tak s velkým množstvím nových vojenských opevnění, která poskytují víc příležitosti ke krytí. Novinky transformují mapu, zahušťují ji a vytváří pocit, že na ní skutečně probíhá válka,“ říkají vývojáři. Dodávají také, že zmiňovaná opevnění přichází s destrukčním modelem, takže v tomto ohledu ještě rozšiřují možnosti a atmosféru z hraní na původní verzi. Kromě budov zapracovali vývojáři také na čitelnějším znázornění tras pro vozidla a přizpůsobili terén, aby vznikla přirozeně krytá místa, resp. aby mohla vozidla sledovat své cíle na delší vzdálenost. Zároveň mají změny vést i k tomu, aby se kolem cest skutečně pohybovali pěší vojáci, což se v původní verzi mapy Renewal příliš nedělo a opět celkově brzdilo akci. Dále pak vývojáři popisují další důležité body, jako je například budova Synesco, její interiér, ale i přístupy k ní, nebo farmu či solární stanice. Vše na základě testování a zpětné vazby prošlo většími či menšími změnami a hráči už od rána mohou testovat ve velkém, jestli je zážitek skutečně lepší.

Nad rámec úpravy mapy přichází do hry také nové vozidlo, jmenovitě bugina Polaris RZR, která díky své rychlosti slouží jako bleskový transportní prostředek, třeba pro obejití nepřátel a vpádu do jejich zad. Hráči se dočkali také nových zbraní, které přichází z módu Portal a konkrétně z her Battlefield 3 a Bad Company 2. Jde o P90, GOL Sniper Magnum a legendární pistoli M1911 se zásobníkem na sedm nábojů. Ve zbylé části poznámek k updatu 2.1 pak vyjmenovávají vývojáři další baterii změn a drobných vylepšení, jako je například snížení latence myši, vybalancování helikoptér, odstranění glitchů spojených s granáty vybuchujícími „přes zeď“, vylepšení grafiky na specifických místech napříč celou hrou nebo odladění některých prvků HUDu, které se nezobrazovaly správně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru